Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » 24 godziny Męki Pańskiej

24 godziny Męki Pańskiej

„Patrz woła Cię spośród tylu lepszych niż Ty, dziś jest Twój dzień, Jezus zna Twoje łzy - Czekam przyjdź”. 

W parafii Imienia NMP w Warszawie-Międzylesiu po raz 12. jest rozważana codziennie przez 24 godziny Męka Pańska wg Luisy Piccaretti. Rozpoczęcie w Środę Popielcową o 17:00 a zakończenie w Wielki Piątek o 15:00. Każda osoba wybiera dowolną godzinę w ciągu doby i codziennie o tej samej godzinie (w domu) czuwa przy Sercu Pana Jezusa. Szczegóły i kontakt: tel: 697-135-355, e-mail: iga_b@o2.pl       

OGŁOSZENIE.

W Parafii Imienia N. M. Panny w Warszawie-Międzylesiu po raz dwunasty będziemy rozważać codziennie przez 24 godz. Mękę Pana Jezusa przez cały Okres Wielkiego Postu. Mamy błogosławieństwo naszego Ks. Proboszcza. W Środę Popielcową o godz.7.00 będzie odprawiona Msza Św. w tej intencji. Każda osoba wybiera sobie dowolną godzinę w ciągu doby i codziennie o tej samej godzinie (w domu) będzie czuwała przy Sercu Pana Jezusa. Wśród nas były osoby, które daną godzinę odprawiały wspólnie, np. po pół godziny każda. Najtrudniej jest obsadzić godziny od 9:00-14:00 oraz godziny nocne od 24:00-3:00. Prosimy o pomoc osoby, które cierpią na bezsenność, osoby chore, które nie wychodzą z domu o wybranie tych godzin. Czuwanie zaczynamy w Środę Popielcową o godzinie 17:00 a kończymy w Wielki Piątek o godzinie15:00.

 

24 Godziny Męki Jezusa Chrystusa

1 Godzina: 17:00 - Jezus żegna Swoją Najświętszą Matkę

2  Godzina: 18:00 - Jezus opuszcza Swoją Najświętszą Matkę i udaje się do Wieczernika

3 Godzina: 19:00 - Wieczerza Starotestamentalna

4 Godzina: 20:00 - Wieczerza Eucharystyczna

5 Godzina: 21:00 - Pierwsza Godzina Konania w Ogrodzie Getsemani

6 Godzina: 22:00 - Druga Godzina Konania w Ogrodzie Getsemani

7 Godzina: 23:00 - Trzecia Godzina Konania w Ogrodzie Getsemani

8 Godzina: 24:00 - Pojmanie Jezusa

9.Godzina:  1.00 - Jezus wrzucony do potoku Cedron

10 Godzina:   2:00 - Jezus przyprowadzony do Annasza

11 Godzina:   3:00 - Jezus w domu Kajfasza

12 Godzina:   4:00 - Jezus na łasce żołnierzy

13 Godzina:   5:00 - Jezus w więzieniu

14 Godzina:   6:00 - Jezus ponownie przed Kajfaszem, następnie przyprowadzony do Piłata

15 Godzina:   7:00 - Jezus przed Piłatem, Piłat odsyła Go do Heroda

16 Godzina:   8:00 - Jezus ponownie przed Piłatem, lud wybiera Barabasza a odrzuca Jezusa

17 Godzina:   9:00 - Jezus cierniem ukoronowany ECCE HOMO Jezus

skazany na śmierć.

18 Godzina: 10:00 - Jezus bierze Krzyż i dźwiga go na Kalwarię. Obnażenie Jezusa

19  Godzina: 11:00 - Ukrzyżowanie

20  Godzina: 12:00 - Pierwsza Godzina Konania na Krzyżu. Pierwsze Słowo z Krzyża

21  Godzina: 13:00 - Druga Godzina Konania na Krzyżu (Drugie, Trzecie, i

Czwarte Słowo z Krzyża)

 

22 Godzina: 14:00 - Trzecia Godzina Konania na Krzyżu (Piąte, Szóste i Siódme Słowo). Jezus umiera.

 

23 Godzina: 15:00 - Zmarły Jezus jest przebity ostrzem włóczni. Zdjęcie z Krzyża

24 Godzina: 16:00 - Złożenie Jezusa do grobu. Najświętsza Maryja opuszczona.

 

„  Jedna godzina rozważania mojej bolesnej męki większą zasługę ma aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a mnie sprawia wielką radość…”

 

Z dzienniczka siostry Faustyny: (369)

Jeżeli, czujesz się samotny, chory, skrzywdzony, odrzucony przez najbliższych, czujesz lęk przed covidem, który opanował cały świat, wygospodaruj ten czas dla Boga i siebie samego. Jest to czas, kiedy możesz oddać i powierzyć Mu wszystko. Dla Niego nie ma

rzeczy niemożliwych. Nie odkładaj tego zaproszenia na bliżej nieokreśloną przyszłość. Dlaczego więc nie spróbujesz otworzyć swego serca, właśnie teraz, o wiele bardziej niż kiedykolwiek przedtem? Nie obawiaj się, że będzie trudno czasami opanować zmęczenie, czy senność po codziennych obowiązkach, ale Bóg udzieli Ci tej łaski i doda sił, abyś wytrwał w tej Jego Godzinie Męki.

 

Świadectwa.

 

W tym roku (2022) mija 10 lat, odkąd uczestniczę w czuwaniu przy Panu Jezusie w czasie Wielkiego Postu. Jest to dla mnie już tak naturalne, że nie wyobrażam sobie, abym mogła zrezygnować z tak pięknej modlitwy, z małej ofiary złożonej z mojego czasu, zmęczenia, trudu dnia codziennego.

Dekada - w odniesieniu do wieczności - to kropla w morzu, ale w naszym ziemskim życiu - całkiem spora jego część. Myślę, że ta część jest ową najlepszą cząstką, której nie zostaniemy pozbawieni - jak Maria, która siedząc u stóp Jezusa słuchała Go, wpatrując się

w  Jego Święte Oblicze. Została z Jezusem do samego końca, była przy nim pod krzyżem,

czuwała... kochała...

Czy można kochać Boga, budować z Nim głęboką relację nie spędzając z Nim czasu? Czas poświęcony Panu zawsze jest czasem najlepszym, najlepiej wykorzystanym, przynoszącym obfite owoce. Zatem czuwajmy z Panem i przy Panu!

Katarzyna K.


Czas Wielkiego Postu to szczególny czas, który jeszcze bardziej skłania do refleksji . Po raz 12 będę rozważała Mękę Pana Jezusa. W dzisiejszym świecie zamętu i niepokoju, pragnę jeszcze bardziej przylgnąć do Jego Serca. Jedynie przy Nim mogę doświadczyć ukojenia, ciszy i pokoju. Ten czas nie jest czasem straconym, lecz błogosławionym. Nie pozwólmy, aby historia powtórzyła się z przed 2000lat, kiedy Pan Jezus został opuszczony i osamotniony w ogromnym bólu i cierpieniu. Wszyscy, którzy chodzili z Nim, których uzdrowił , odwrócili się od Niego. Całym sercem adorujmy naszego Zbawiciela i Odkupiciela. Jedynie On jest naszą nadzieją na spotkanie z Ojcem w niebie. Co roku wybieram sobie jedną godzinę, którą chcę codziennie poświęcić na spotkanie z Panem.

Chwała Panu.

Cecylia K.

 

W ciągu 11 lat miałam godziny nocne. Z wdzięcznością towarzyszyłam Panu w najtrudniejszych chwilach, kiedy pełen bólu i okrutnego cierpienia umierał za mnie. Z miłością i ogromnym współczuciem ofiarowałam Mu swój czas, aby nie czuł się samotny i opuszczony, gdy tak bardzo cierpiał. Pragnęłam, aby moje poranione serce otworzyło się na Jego łaskę, aby stało się wrażliwe , by mogło współodczuwać czego Pan Jezus doświadczał w godzinach Męki. Adorowałam Krzyż, trwałam u Jego Stóp, obejmowałam Jego Ciało, każdą Jego cząstkę tuliłam do serca z czułością, delikatnie, aby nie zadawać Panu jeszcze większego bólu.

Dziękowałam za łzy wzruszenia, za Jego Przenajświętszą Krew , która obmywała moje serce, by nie było martwe, ale, aby żyło na nowo. Był to czas, kiedy przepraszałam za wszystkie moje przewinienia, zniechęcenia, przygnębienia , którym się poddawałam, za wszystkie chwile, których się wstydziłam i o których chciałam zapomnieć. Uświadomiłam sobie, jakim wielkim szczęściem jest trwać przy Panu, patrzeć na Niego, wtulać się w Jego rozpięte na Krzyżu ramiona, zachwycać się i doświadczać słodyczy Miłości, Dobroci, Czułości ze Zdrojów Jego Miłosierdzia. W tym roku również pragnę być przy Sercu Pana.

” Córko moja, rozważaj często cierpienia moje, które dla ciebie poniosłem, a nic ci się wielkim nie wyda, co ty cierpisz dla mnie.. Najwięcej mi się podobasz, kiedy rozważasz moją bolesną mękę; łącz swoje małe cierpienia z moją bolesną męką, aby miały wartość nieskończoną przed moim majestatem” Dz.(1512) Chwała Panu.

Jadwiga

 

Od kilku lat w Wielki Post wkraczam z modlitwą 24 Godziny Męki Pana Jezusa.

Co roku wybieram sobie jedną godzinę, którą chcę codziennie poświęcić na spotkanie z Panem. Jest to czas czuwania przy Panu Jezusie, modlitwy, rozmowy, bycia obok siebie. Jest to przede wszystkim czas moich osobistych rekolekcji, kiedy to Mistrz mnie prowadzi i dotyka. Ale nie tylko, to też piękny czas spotkania z moim Przyjacielem i dzielenia się z Nim moją codziennością. Codzienna modlitwa wprowadza mnie do radości Poranka Wielkanocnego. Wchodząc w obchody Triduum Paschalnego, czekam już na kolejny Wielki Post i spotkania z Moim Panem.

Renata

 

Kontakt - J. Brodowska Tel: 697-135-355

 

e-mail: iga_b@o2.pl

  

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)