Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Archiwum » Jubileusz don Pietro Zorz'y

Jubileusz don Pietro Zorz'y

Całkowite zawierzenie Maryi i Złoty Jubileusz Kapłaństwa don Pietro Zorz’y

W piękną i pełną słońca sobotę 17 czerwca tego roku, wraz z gośćmi z Bresci, Mediolanu i grupami modlitewnymi pochodzącymi z Rimini, Pesaro, Imola, Jesi oraz niewielką wspólnotą parafialną, dziękowaliśmy Bogu za Dar i 50. lat Kapłaństwa don Pietro Zorz’y. Z uznaniem i wdzięcznością patrzymy na Ojca Pietro i Jego całkowite zawierzenie Maryi. Od Niego uczymy się jak być odważnym, konsekwentnym i wiernym przesłaniom Matki Bożej. Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu Ołtarza i Różaniec są Jego stylem życia. Szczególna Łaska udzielona Ojcu Pietro to gorliwość i poświęcenie, żarliwość w modlitwie. Przekonujący w nauczaniu, twardy i nieustępliwy tam, gdzie chodzi o zbawienie wiernych. Jego posługa kapłańska, ma zdumiewające owoce w oczyszczaniu dusz ludzkich.

Don Pietro już od 30 lat kontynuuje Maryjną formację opartą na orędziach z Medziugorja, gdzie ukazuje nam wielkość i piękno przesłań Matki Bożej - „TAK JAK ONA PROSI”. Szkoła Maryi, to szkoła modlitwy, przebaczenia i oddania się w niewolę Jej Macierzyńskiej miłości. Modlimy się za nasze rodziny, wszyscy za wszystkich i w intencjach Maryi. Ojciec często powtarza: nie sami, ale z całymi rodzinami wejdziecie do Nieba. Jego nauki o przesłaniami Matki Bożej, wzbudzają skruchę w sercach, prowadzą do wielu nawróceń.

W swojej książce zatytułowanej: „Czytaj, rozmyślaj i wróć do Boga” pisze jak Pan Jezus mówi np. o kapłanach: „Módl się za proboszcza, by otworzył serce i przyjął Mnie, Moją miłość, ciężar obowiązku. Ofiaruj twoje cierpienia i twoje braki, twoje milczenie i twoją nicość a Ja je przemienię w deszcz łask niebieskich. Podtrzymuj go w czasie pracy przy żniwach Mojego Królestwa i oddaj wszystko Mnie, bez reszty, abym mógł bardziej korzystać z ciebie w zbawieniu dusz kapłańskich”.

W tym uroczystym dniu Złotego Jubileuszu don Pietro swoją modlitwę dziękczynną składał na Ołtarzu Eucharystycznym. W czasie Eucharystii czuliśmy bliskość Maryi i wydawało nam się że całe Niebo z nami świętuje. Piękno i doniosłość kapłańskiej posługi don Pietro zakończył Jubileuszowym błogosławieństwem. Po uroczystej Eucharystii zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Pesaro przygotowało najlepszą kuchnię z 30 potrawami rybnymi, a panie z miasteczka Imola tradycyjnego torta z napisem: TY JESTEŚ KAPŁANEM NA WIEKI.

Na zakończenie tego Święta, wszystkim gościom rozdawano confetti, a don Pietro nie ukrywał wzruszenia. Maryjo, dziękujemy Ci za Ojca Pietro, za wszystkich kapłanów a Tobie Ojcze życzymy, by Matka Najświętsza była nadal Twoją inspiracją do gorliwej służby Bożej. Amen.

Ela

 

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)