Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Droga przez mękę - słowo o. Jozo Zovko

Droga przez mękę - słowo o. Jozo Zovko

Droga rodzino modlitewna!

                Wielki Post owego roku, naród nasz nazwał drogą przez mękę. To z powodu koronawirusa Covid-19,  trzęsienia ziemi i innych doświadczeń, które Pan na nas dopuścił.  Rozmyślam, co wam napisać w tych wielkanocnych życzeniach.

                Zagrzeb, milionowe miasto, zrujnowane. Dziesiątki starych, zabytkowych budowli, będących na liście Instytutu Ochrony Kultury są naderwane, spękane, poważnie uszkodzone. Przykro patrzeć na przerażone rodziny, ewakuowane nagle z zagrożonych budynków. Smutno wygląda szkoła i plac szkolny, zazwyczaj tętniący gwarem i zabawą dzieci w przerwach między lekcjami, a dziś opustoszały, otoczony taśmami z napisem, który zabrania dostępu   do niego.

                Wszystko to wydarzyło się w tamtą świętą niedzielę wczesnym rankiem i trwało zaledwie  kilka sekund. To trzęsienie ziemi wstrząsnęło nami dogłębnie. Strach nie opuszcza nas do tej pory. Czujemy  żal z powodu zniszczeń w naszym mieście, żal nam katedry, wielu kościołów i klasztorów. To trzęsienie ziemi spowodowało, że z naszych serc został wygnany pokój i poczucie bezpieczeństwa, wdarł się natomiast strach. To zaiste,  bardzo trudna wymiana.

                Nasza wspólnota modlitewna, na kolanach i z różańcem w ręku, słyszy głos Matki: "Nie bójcie się! Wy tylko  się módlcie."

                W czasie przymusowej izolacji, wy, którzy potrafiliście wcześniej spędzać całe dni z   Panem Bogiem na modlitwie  i czytaniu Jego Słowa,  stajecie się obecnie szczególnym znakiem i wzorem zachowania dla znerwicowanych i niespokojnych ludzi. Oni, zaś, sfrustrowani, zaczynają oskarżać, swoją rodzinę i bliźnich. Teraz masz okazję mówić im o modlitwie i zachęcać do niej. Niech twoje spokojne przyjmowanie wszystkiego, co niosą wydarzenia, będzie lekarstwem i błogosławieństwem dla innych.

                Przeżywamy Wielki Tydzień, święty czas.  Możemy uczestniczyć we wszystkich obrzędach liturgicznych za pośrednictwem telewizji. Te dni uświadomią nam, czym jest  dla nas  i jakie ma  dla nas znaczenie, msza święta, kapłan, sakrament spowiedzi i komunia święta.

                Droga rodzino modlitewna, pisząc te słowa, mam na uwadze nasze pięć kamieni. Mówię wam o naszym rodzinnym apostolacie, który powrócił do naszego małego domowego kościoła, rodzinnego kościoła. Nasz rodzinny ołtarzyk staje się na te czasy bardzo ważnym miejscem. W te święte dni jesteśmy wezwani do jeszcze gorliwszego apostołowania, aby przygotować siebie, swoją rodzinę i Kościół do Zmartwychwstania. Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem wniesie w wasze serca wielką radość i pokój!

Wasz o. Jozo Zovko       

 

Polecajcie w modlitwie i ofiarujcie post w intencji naszego ojca duchowego  o.Jozo Zovko.

Szczęśliwych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych!

życzy wam wasza koordynatorka Żeljka Galić

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)