Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Pielgrzymka Mirosławów Istria - Medziugorje

Pielgrzymka Mirosławów Istria - Medziugorje

PIELGRZYMKA MIROSŁAWÓW: ISTRIA - MEDZIUGORJE 

Do grobu, pierwszego wyniesionego na ołtarze Mirosława, męczennika, - organizowana z Redakcją „Echo Medziugorja”, opieka duchowa oo. Franciszkanie Niepokalanów

Termin: 12 – 20 maja 2023 r.

I. PLANOWANY PROGRAM PIELGRZYMKI

Dzień 1 - 12.05.23 – (piątek) –Zbiórka o godz. 05.00 na parkingu dla autobusów, ul. T. Motarskiego, pakowanie bagaży. Przejazd na Mszą Świętą do Lalik/Zwardonia (granica), o niej wspólne śniadanie. Przejazd przez Słowację, Węgry, do Chorwacji – Novigrad na Dobri - kolacja i nocleg. Dla potrzebujących noclegi za dodatkową opłatą (koszt noclegu) w Krakowie – Łagiewnikach: pensjonat „Promień” przy parkingu dla autobusów, ul. T. Motarskiego 8, 30-001 Kraków, 12/2669800: Siostry MNPDiNP w Łagiewnikach, ul. Pasieczna 2 (równoległa do ul. św. S. Faustyny), tel: 12/2667631: Siostry s. Faustyny tel. 730955521 lub w Lalikach. Możliwość pozostawienia samochodu na parkingu w Łagiewnikach za ofiarę na Caritas. Osoby, które nie potrzebują dojeżdżać do Krakowa, mogą swoimi samochodami dojechać do Lalik na Mszę Świętą lub nocleg, tam zostawić samochód i wracać bezpośrednio już na Katowice. Można wsiąść również po drodze: Krosno-Kraków-Zwardoń.

Dzień 2 - 13.05.23 -(sobota)
– dzie
ń urodzin Miroslava Bulešicia,męczennika, 4.letniego kapłana – miał 
27 lat, zamordowanego za zorganizowanie bierzmowania. Po śniadaniu wyjazd na Istrię do miejsca urodzenia i męczęństwa Błogosławionego- Msza Święta, zwiedzanie innych miejsc na Istrii, powrót na nocleg do Novigradu na Dobri, kolacja, nocleg.

Dzień 3 – 14.05.23 (niedziela) – Msza Święta, śniadanie, wyjazd do Medziugorja.


Dzień 4 – 8, od 15 - 19.05.23 (poniedziłek – sobota)

Pobyt w Medziugorju, zakwaterowanie w wiosce w pobliżu kościoła u gospodarzy, którzy w pierwszych latach Objawień spali na ziemi oddając swoje łóżka pielgrzymom a nie wlight pensjonatach, których teraz jest pełno. Do dyspozycji pielgrzymów kuchnia z pełnym wyposażeniem, noclegi z pościelą, wyżywienie 2 x posiłek dziennie – śniadania i obiadokolacja. Dzień 8 – 19.05.23 (sobota) – wyjazd z Medziugorja uzależniony od sytuacji na miejscu i możliwości spotkania z o. Jozo Zovko w Zagrzebiu. Powrót non stop bez noclegu. Wywozimy pokój dla Polski i umocnienie przywożone przez powracających do domu pielgrzymów.

Dzień 9 – 20.05.23 - (niedziela) - przyjazd do Polski w godzinach dopołudniowych.

 

II.   UWAGA !!! - Całkowity koszt pielgrzymki wynosi 665 zł + 20 zł TFGiP i 285€. Opłatę wnosi się w dwóch częściach (A i B).


A – 1. CENA PIELGRZYMKI: - 665 zł (wpłata na konto)i 125 € obejmuje:

1. Ubezpieczenie pielgrzymów w firmieSignal Iduna Polska S.A. pakietem na kwotę: koszty leczenia do 30.000 euro, następstwa nieszczęśliwych wypadków do15.000 zł, na wypadek śmierci 15.000 zł, bagaż podróżny do 1.000 zł. Uwaga! Ubezpieczenie nie obejmuje chorób psychicznych. Nie zgłoszenie informacji do ubezpieczenia o chorobie psychicznej będzie skutkowało brakiem wypłaty za leczenie.

2.  Noclegi z pościelą i ręcznikami. Pokoje 2-3-4 osobowe. Osobom, które chrapią polecamy spray do gardła DATONG, osobom, które mają problemy ze spaniem - stopery. Zachowujemy się cicho, nie szeleścimy

reklamówkami, itp.

3.  Przejazd klimatyzowanym autokarem klasy LUX: video/DVD, barek, WC, uchylne fotele.

4.  Opłaty autostradowe, drogowe, winiety i parkingi na całej trasie.

 

B – 2. CENA PIELGRZYMKI NIE ZAWIERA OPŁATY: 20 zł i 160 €, które uczestnik płaci na miejscu pobytu za:

-  Wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji. W dni postne - środa i piątek - na obiadokolacje wyżywienie postne - typowa zupa jednogarnkowa tzw. ciorba, dla ascetów: chleb i woda.

-  Tłumaczenia spotkań w Medziugorju,pilota i opiekę duszpasterską, materiały informacyjne.

-   TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) i TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy) – 20 zł.

 

Koszt pielgrzymki skalkulowany jest na dzień 3.04.2023 przy obowiązującej w tym dniu cenie paliwa. W przypadku wzrostu ceny paliwa do dnia wyjazdu, koszt może być zwiększony i różnica dopłacona na miejscu zbiórki. Warunki rezygnacji są zawarte w umowie w„Warunkach Uczestnictwa” w imprezach BP „Galeon”:


 


     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)