Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Główne » Kącik Wydawniczy » Żywot św. Józefa » Fragment książki "Żywot św. Józefa" (str. 353)

Fragment książki "Żywot św. Józefa" (str. 353)

Jezus poddany Józefowi

„Nasz Józef czuł się niezręcznie, widząc, że Boży Syn jest mu posłuszny, tym bardziej, iż On posunął się już w latach; dlatego też Święty uniżał się i upokarzał, uznając swoją nicość. Klęczał na ziemi przed Bogiem i prosił Go, iżby On pozwolił mu – jako człowiekowi nędznemu i nikczemnemu – we wszystkim i ponad wszystko być poddanym rozporządzeniom Boskiego Zbawiciela. W tym jednak Józef nie został wysłuchany, pozostało mu więc podporządkować się rozkazom Bożym i pozwolić, iżby to właśnie Zbawiciel był poddany jemu. Faktycznie, Zbawiciel niczego nie wykonywał bez zgody Józefa; nawet, gdy chciał wyjść z warsztatu, aby zobaczyć się ze swoją Bożą Matką, prosił o pozwolenie Józefa; podobnie zachowywał się we wszelkich innych okolicznościach. Wówczas nasz Józef czuł się obezwładniony, widząc Boga tak mu poddanego we wszystkim i zależnego od jego rozkazów; podziwiał niezwykłą pokorę swojego Odkupiciela i starał się Go naśladować najlepiej jak potrafił; a kiedy Jezus nie patrzył na niego, klękał przed Nim i adorował Go”.

  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)