Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Mobilny punkt testowy w Medziugorje

Mobilny punkt testowy w Medziugorje

Drodzy parafianie, Drodzy pielgrzymi,

 

W wtorek, 25.maja 2021, w Medziugorju rozpoczyna swoją działalność mobilny punkt testowy.Testy będą wykonywać  pracownicy Przychodni w Čitluku we współpracy ze Szpitalem Uniwersyteckim w Mostarze. Wyniki testów będą otrzymywane tego samego dnia. 

Punkt mobilny znajduje się za kościołem św. Jakuba w Medziugorju, na miejscu pogotowia ratunkowego Rycerzy Maltańskich.

Aby ułatwić działanie tej witryny testowej, a zwłaszcza uniknąć większych tłumów, prosimy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

1. Punkt mobilny pracuje codziennie oprócz niedzieli ,w godzinach od 08:00 do 10.30, a w razie potrzeby dłużej, w zależności od liczby osób zgłoszonych do testowania w danym  dniu.

2. Jeżeli w danym  dniu nie będzie zgłoszonych osób do testowania punkt mobilny nie będzie działał, a ewentualne testy można będzie wykonać w Przychodni w Čitluku, z obowiązkowym wcześniejszym powiadomieniem.

3. Prosimy wszystkich organizatorów pielgrzymek, właścicieli hoteli, biura podróży a także przewodników aby obowiązkowo zgłosili zapotrzebowanie na testy dla pielgrzymów nie później niż na 24 godziny  przed wykonaniem testu na e-mail:

covid19dzcitluk@gmail.com zgłaszając chęć wykonania testu  na COVID 19 z powodu powrotu do kraju.

Robiąc to proszę wziąć pod uwagę jaki rodzaj testu jest odpowiedni przy przekraczaniu granicy, PCR lub antygenowy. Jeżeli potrzebne są dodatkowe informacje , w Przychodni w Čitluku można je  otrzymać podczas zgłoszenia się do wykonania testu.

4. Po przybyciu na miejsce wykonywania testu należy zachować  niezbędne środki ochrony epidemiologicznej takie jak :dezynfekcja, zachowanie dystansu, i noszenie maski na twarzy.

5. Testy  ,które wykonujemy znajdują się na liście uznawanej przez państwa członkowskie UE.

6. Cena testu antygenowego wynosi 32,00 KM, a testu PCR SARS - CoV - 2   85,00 KM z VAT.

7. Wyniki wydawane są również w językach obcych i jest to wliczone w cenę usługi.

8. Test na przejściu granicznym ważny jest 48 godzin od momentu pobierania/odebrania próbek, dlatego prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się do wykonania testu.

Każdy początek jest trudny i niesie z sobą pewne  wyzwania, dlatego prosimy o przestrzeganie wskazówek, aby ułatwić pracownikom ich pracę i umożliwić pielgrzymom uzyskanie wyników testów których potrzebują aby wrócić do swojej ojczyzny na czas.

Aby uzyskać dodatkowe informacje wyślij do nas zapytanie na adres uthis.medjugorje@gmail.com

Wszystkich bardzo serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy członkom za dołączenie do Stowarzyszenia.

                       
Prezes 

Davor Ljubić

 

Sekretarz

Ante Kozina

 

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)