Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Archiwum » Modlitwy na czas epidemii

Modlitwy na czas epidemii

 

Modlitwa z XVI - XVII wieku:

„Wiedząc dobrze jakośmy wszyscy z Boskiego Dekretu za grzechy pierworodne śmierci podlegli, także kto się rodzi umierać musi. Mianowicie teraz, kiedy się miecz gniewu Boskiego koło naszych karków uwija i śmierć sprawiedliwość Boską egzekwuje, Przyjaciół i sąsiadów naszych ze świata zabiera, duszę moją, oną naprzód w ręce Boga mojego Stworzyciela i Odkupiciela mego, tudzież w opiekę Najświętszej Matki oddaję. Amen”.


Słowa św Maksymikiana na ten czas ...

„Przede wszystkim unikaj smutku i zmartwień, bo nie ma racji do smutku. Czyż Opatrzność Boża nie kieruje światem? Czy może się wydarzyć cokolwiek, o czym by Pan Bóg nie wiedział i nie dopuścił? Jeżeli zaś On to dopuszcza, to bez wątpienia dla dobra naszego. Stąd i Twoje cierpienia, które opisujesz i które rzeczywiście są przykre, nie powinny Ci odbierać pokoju, ani trapić. Zło mieszka jedynie w woli. Jeżeli wola chce dobrze, to chociażby nie wiem co wbrew tej woli się działo, to ona za to nie odpowiada. Trapienie się w tych wypadkach drażni jeszcze bardziej nerwy i przyczynia się do tym większych zaburzeń. - Więc pokoju, dużo, bardzo dużo pokoju w oddaniu się całkowitym na Wolę Bożą, Wolę Niepokalanej we wszystkim. Nie pragnijmy ani mieć więcej czasu ni mniej, ani innego zajęcia niż mamy, ani też innego miejsca niż to, gdzie nas Opatrzność Boża umieściła."

św. Maksymilian Kolbe


DEKALOG NA CZASY ZAKAŹNE:

 1. Modlić się do Boga
 2. Słuchać służb medycznych
 3. Nie czytać za dużo na ten temat
 4. Przemyśleć sens życia
 5. Przygotować się na ewentualną chorobę i śmierć
 6. Pojednać się z niepojednanymi
 7. Wyspowiadać się
 8. Sporządzić testament
 9. Wykorzystać czas na relacje z domownikami
 10. Powtarzać ze spokojem serca:

"Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną" (Ps 23,4)

Ks. Wojciech Węgrzyniak

 

 

   
 • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)