Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Nie lękaj się - Jam zwyciężył świat!!!

Nie lękaj się - Jam zwyciężył świat!!!

Droga rodzino modlitewna! Czas, w którym obecnie żyjemy jest znaczony poważnymi kryzysami. Trzęsienia ziemi, pandemia Covid 19, powodzie, wybuchy wulkanów, wywołują wielki strach w każdym ludzkim sercu. Wiemy już, że medycyna i służba zdrowia nie chroni w wielu przypadkach przed chorobami i śmiercią. Kryzys zrównał wszystkich w przeżywaniu obecnych zjawisk. Ignoranci i geniusze, bogaci i biedni, wszyscy stanęli w obliczu wielkiego wyzwania, wszyscy żyją w niepewności. W tym to kryzysie przesłanie Matki Bożej, Królowej Pokoju, brzmi jak znak nadziei, znak pokoju. Tak było u nas na początku objawień, kiedy kolejne działania wojenne pozostawiały po sobie ruiny i zgliszcza, spustoszenie i dewastację, kiedy ludzie w służbie zła, opętani nienawiścią, niszczyli wszystko, rujnowali wszystko, prześladowali niewinnych ze śpiewem na ustach. Podpalali, rabowali myśląc, że wygrają. Tamten czas grozy był czasem ciemności. Maryja, jak Matka, poucza nas, swoje dzieci, że to wszystko można powstrzymać. Post i modlitwa rodzą  nawrócenie ludzkich serc, a te odnowione serca, tęsknią za pokojem.

            Kiedy już czara goryczy przelewa się w nas wskutek niemocy przy poddawaniu nas kolejnym próbom, Jej łagodny głos dociera z mocą do każdego serca - nie lękaj się! Jestem twoją Matką i kocham cię. Przez post i modlitwę, przeciwstawicie się tej napaści i napastnikom. Powstrzymacie tę falę choroby i strachu przez post i modlitwę. Pamiętam, wtedy z wiarą posłusznie odpowiedzieliśmy na Jej wezwanie. I wszystko zaczęło kiełkować na nowo. Nastąpiła odnowa rodzin, pojawił się na nowo entuzjazm w Kościele i pośród ludzi Kościoła. I prowadziła nas dobra i wierna Matka każdego dnia, a my, choć udręczeni i poranieni, trzymaliśmy się mocno Jej ręki. Dziś, ponownie zmęczeni przeciwnymi wiatrami i śmiercionośnymi falami wołamy do Matki, a Ona nas wysłuchuje. Mówi nam o nowych czasach i o nowym porcie, ku któremu zmierzamy. Powtarza, że bez spełnienia pewnych warunków nie uda nam się odnieść sukcesu, ani osiągnąć pokoju. Nawracajmy się przez post i modlitwę, pokorne życie ze Słowem Bożym, a wtedy nastąpi odrodzenie przez sakramenty pojednania i Eucharystię.

Droga Rodzino modlitewna, nie bądźmy głusi na ten głos, bo Maryja właśnie nas powołuje i do nas mówi, więc nie zatwardzajmy serc naszych. Wsłuchujmy się z uwagą w Jej glos i Jej  i wezwania. Święto Zmartwychwstania Jezusa i Jego zwycięstwo nad śmiercią niech stanie się dla nas duchową inspiracją. My możemy stać się  nowymi ludźmi. Niech Zmartwychwstały Pan osobiście spotka się z każdym z was na waszej życiowej drodze, jak onegdaj spotkał się ze swoimi uczniami w drodze do Emaus. Niech dołączy do was na drodze waszego życia i niech wam towarzyszy na stałe. Niech wam otworzy oczy, byście rozpoznali cel, ku któremu zmierzamy. Niech swoim Słowem ponownie rozpali wasze serca i otworzy je na przyjęcie Wielkanocnych darów łaski. Amen!

o.Jozo Zovko

 

 

 

Szczęśliwych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

 

życzy wam

 

Żeljka Galić - koordynatorka Ruchu Modlitewnego Pobratymstwo

 

Ja, dołączam się do tych pięknych życzeń - Zofia Oczkowska

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)