Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Archiwum » Nie zapomnijmy o wielkim darze odpustu dla dusz w czyśćcu cierpiących!

Nie zapomnijmy o wielkim darze odpustu dla dusz w czyśćcu cierpiących!

W najbliższych dniach obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Nasza refleksja ukierunkowana zostanie na treści eschatologiczne, zagadnienia związane z kresem naszego życia, przemijaniem i rzeczywistością, która czeka nas po śmierci. W tym szczególnym okresie Kościół otwiera przed wiernymi swoje duchowe skarby i daje nam możliwość skorzystania z wielkiego dobrodziejstwa, jakim jest odpust, który można ofiarować w intencji dusz w pokutujących za swoje grzechy i słabości w czyśćcu. O tym, jak bardzo potrzebują one naszej pomocy pisała m.in. Maria Simma, która miała dar obcowania z duszami czyśćcowymi.

Pamiętajmy, że:

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

 1.Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Źródło: http://www.radiomaryja.pl

 

Aby zapoznać się z doświadczeniami Marii Simmy zachęcamy do zakupu jej książki:

 przejdź do sklepu >>>

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)