Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Nowa niezwykle istotna pozycja książkowa na rynku wydawniczym!

Nowa niezwykle istotna pozycja książkowa na rynku wydawniczym!

Teraz także w naszej ofercie książka Jezu, Ty się tym zajmij! O. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda autorstwa Joanny Bątkiewicz - Brożek.

Jest to pierwsza biografia autora potężnej modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij”, o której pisaliśmy w Echu nr 223/2006. Ks. Dolindo Ruotolo to mistyk. Posiadał przedziwny wgląd w duszę człowieka – napisał ponad 220 tysięcy imaginette, obrazków z proroczym słowem skierowanym do konkretnej osoby. Niezwykle ceniony przez o. Pio, który często odsyłał do niego penitentów. Kapłan heroicznie wierny Kościołowi, mimo że szczególnie doświadczany: z powodu oskarżeń nieprzychylnych mu osób wielokrotnie stawiany przed Świętym Oficjum, oskarżany o herezję, z wieloletnim zakazem odprawiania Mszy Świętej i głoszenia homilii. Jest Sługą Bożym. Trwa jego proces beatyfikacyjny.

Książka „Jezu, Ty się tym zajmij! O. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda” ma rzucić światło na wciąż mało w Polsce znaną postać włoskiego mistyka. Jest to też wycinek historii Kościoła – w życiu ks. Ruotolo ścierają się siły dobra i zła, świętość i grzech. Wszędzie, od korytarzy seminariów po sale byłej Świętej Inkwizycji i zacisze kaplic. I wreszcie jest tu „żywy”, współczesny i ten z czasów Dolindo Neapol. Ukochane miasto sługi Bożego. Miejsce przeklęte i święte zarazem. Ksiądz Dolindo przepowiedział pontyfikat Karola Wojtyły. Mówił, że Polska jest nadzieją dla chrześcijaństwa w Europie. Ale niewielu Polaków odwiedza jego grób w Neapolu, bo też i niewielu wie o jego istnieniu. Ci, którym udaje się tam dotrzeć, często mówią, że był to przełom w ich życiu. Za wstawiennictwem sługi Bożego dzieją się dziś udokumentowane cuda. Uzdrowienia duchowe i fizyczne. Setki.

Wokół ks. Dolindo działo się wiele nadprzyrodzonych zjawisk, przeżywał tak zwane lokucje i notował słowa Jezusa. Czuł fizycznie Jego obecność, ciepło, a nawet oddech. Widział się z Matką Bożą, miał dar bilokacji. Ale sam podkreślał, że to nie jest najważniejsze  a Jezus Sakramentalny i Eucharystia. Powtarzał: „Jeśli zdasz się całkowicie na Boga i w każdej chwili życia będziesz mówił Mu: Ty się tym zajmij, ja nic nie mogę, to On nie tylko wszystkim się zajmie, ale i pozwoli ci doświadczyć największego cudu, jakim jest Jego realna Obecność jako Osoby Żywej”. I to jest największe przesłanie ks. Dolindo Ruotolo.

Polecamy wysłuchać także poniższych opinii

https://youtu.be/v5VIybRlZ7o?t=2716 

https://www.youtube.com/watch?v=-9cFd6twl5Y

przejdź do sklepu >>>

     

Oferta miesiąca:

  • W miesiącu maju polecamy wyjątkowe dzieło św. Ludwika Marii Grignon de Montfort. „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP” to lektura, która wywarła ogromny wpływ na pobożność Maryjną św. Jana Pawła II, który swe biskupie zawołanie Totus Tuus zaczerpnął wprost ze słów św. Ludwika. Do każdej zakupionej książki dodajemy obrazek pocztówkowy Matki Bożej z Jej zaleceniami (5 kamieni).

    przejdź do sklepu >>>


  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)