Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Nowenna do Św. Józefa od 10 do 18 marca 2015r.

Nowenna do Św. Józefa od 10 do 18 marca 2015r.

„Pościć to widzieć potrzeby drugiego człowieka”

Kochana Rodzino Medziugorska,


dziś rozpoczynamy Nowennę do św. Józefa, którego obraliśmy Patronem Dzieła PIERWSZAKÓW i mija kolejny tydzień Wielkiego Postu, dlatego za Jego wstawiennictwem i spełniając uczynki postne, prosimy Was o dalsze wsparcie w realizacji wyjazdów (nie miałam szansy napisać na początku Wielkiego Postu).                                                                                            

Teraz wróciliśmy z II wyjazdu Pierwszaków, ufam, że przeszli oni przez ożywiającą kąpiel Medziugorja – jak nazwał pobyt w Medziugorju w jednym ze swoich pierwszych wywiadów o. Jozo: „Czułem potrzebę, by pojawili się ludzie, którzy poświęcą się modlitwie wraz z Maryją: należało się modlić, by Kościół odnowić i błagać o przybycie tutaj każdego, całego Kościoła, który musi przejść przez Medziugorje - jak  przez kąpiel - całkowicie się zregenerować by otrzymać nową krew, nowe serce, nowego ducha Bożego, który jest Wielkanocą, tak że Kościół będzie ożywać odmłodzony siłą i mocą Boga".
Rok temu, jako dziękczynienie za wsparcie, była Nowenna Mszy Świętych w sanktuarium u św. Józefa w Kaliszu. W tym roku Dobrodzieje mają udział w 50 Mszach Świętych w intencji: o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla Dobrodziejów, gdyż każdy Pierwszak był zobowiązany do zamówienia jednej intencji. Msze Święte odprawi ks. Michał Sabada opiekun Pierwszaków, salezjanin z Aleksandrowa Kujawskiego.                                
Dlatego zwracam się, tym bardziej do „moich”, (a było ich niemało), którzy byli ze mną na pielgrzymkach, i którzy doświadczyli łaski Medziugorja o pomoc w współfinansowaniu tego i przyszłych wyjazdów.  To Dzieło, to nie OKAZJA taniego wyjazdu do Medziugorja, tylko SZANSA dla tych, których nie stać, aby tam pojechać, weryfikowane według ich sumienia. Dziękujemy Tym wszystkim (jest to kilka stałych osób), którzy od razu odpowiedzieli na Apel. Wiele zgłoszeń potwierdza potrzebę organizowania pielgrzymek do Medziugorja a nie wycieczek. Głównym celem i największą atrakcją wyjazdu jest spotkanie z Gospą, dopóki się jeszcze objawia, a nie perła Adriatyku czy stolica islamu. Niech Dobry Bóg błogosławi każdemu Dobrodziejowi po tysiąckroć. Amen. 

                                                                                                                     
ewajurasz@ceti.pl  - to kontakt dla Dobrodziejów i wszelkich sugestii z tą ideą związanych.
Bóg zapłać i dzięki wielkie za wsparcie. Ewa

     

Oferta miesiąca:

  • W miesiącu wrześniu polecamy praktyczny terminarz autorstwa Zbigniewa T. Nowaka na 2020 rok. Nie jest to zwykłe kalendarium ale także poradnik jak korzystać z "apteki natury". Do każdej sprzedanej książki dodany zostanie pocztówkowy obrazek Matki Bożej.

    przejdź do sklepu>>>

  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)