Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Nowina o wirusie

Nowina o wirusie

„Samarytanka – spotkanie z Jezusem” (J 4,5-42) - homilia ks. E. Stańka z dnia 15.03.2020.

            Przeżywamy błogosławiony czas głębszej refleksji nad tajemnicą przekazu nowiny. Samarytanka, po spotkaniu z Jezusem, w którym odkryła, że jest On zapowiedzianym Mesjaszem, potraktowała to, jako nowinę o życiu. Przekazała ją swoim rodakom, za co byli jej bardzo wdzięczni.

Dziś jesteśmy świadkami przekazu nowiny o wirusie. Ta nowina rozszerza się o wiele szybciej niż wirus i wielu ludzi tą nowiną żyje. Mamy dobrą okazję rozpoznać, kto w Kościele żyje wirusem a kto Chrystusem. Każdy sam decyduje się na to, którą z tych nowin chce żyć. Mówię jasno, co innego jest żyć wirusem, bo trzeba być nim zarażonym, a takich jest niewielu, a co innego żyć nowiną o wirusie, bo takich są miliony. Oni przestawiają codzienne życie na to, aby się z wirusem nie spotkać. Żyją nowiną o wirusie, i to tylko jednym, a wirusów jest tysiące i temu jednemu nadano imię koronawirus.

To samo jest w podejściu do życia z Jezusem i życia nowiną o Jezusie. Miliony żyją nowiną o Zmartwychwstałym, a tylko niewielu spotkaniem z Nim, takim jak Samarytanka. Kto sądzi, że żyje nowiną o Jezusie, ma wiele pytań, co do przyjęcia komunii, co do obecności na Mszy Świętej. Jeśli żyje obecnie nowiną o wirusie, to rezygnuje z komunii, aby przez podającego nie połknąć wirusa. Kto żyje spotkaniem z Jezusem, ten wie, że Jezus jest sterylnie czysty, jest pokarmem zdrowia, jest pokarmem koniecznym do życia, nie tylko na ziemi, ale i w wieczności. Jezus wyraźnie powiedział – kto pożywa Moje Ciało i pije Moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Dziękujemy Bogu za to, że jasno rozpoznajemy, kto żyje Dobrą Nowiną, jaką jest Jezus, a kto żyje nowiną, którą jest obecnie wirus. Jezus, to życie, wirus, to śmierć. Jezus, to odwaga. Ona nie boi się nawet śmierci. Wirus, to strach spoglądający w oczy śmierci. Bogu dziękujemy za to, że stawia przed nami tak jasne i krótkie pytanie - którą nowiną żyjesz, Jezusa, czy wirusa?

ks. E. Staniek

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)