Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Mianowany został nowy wizytator Apostolski w Medjugorje

Mianowany został nowy wizytator Apostolski w Medjugorje

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej ogłosiło w południe 27 listopada 2021 r. wiadomość, że Papież Franciszek mianował abpa Aldo Cavalli, arcybiskupa tytularnego Vibo Valentia (Vibo Valentia - łac. Dioecesis Vibonensis), dotychczasowego nuncjusza apostolskiego w Holandii, wizytatorem apostolskim o charakterze specjalnym dla parafii Medziugorje na czas nieokreślony i ad nutum Sanctae Sedis.

Jest to kontynuacja misji prowadzonej w Medziugorju przez arcybiskupa Henryka Hosera SAC, zmarłego 13 sierpnia 2021 r. w Warszawie. Czytaj dalej……

Abp Aldo Cavalli urodził się 18 października 1946 w Lecco (Włochy). Święcenia kapłańskie otrzymał w diecezji Bergamo 18 marca 1971 r. Po święceniach kapłańskich wykładał literaturę w seminarium duchownym, w tym czasie ukończył studia politologiczne na Uniwersytecie Katolickim. Od 1975 r. przebywał w Papieskiej Akademii Kościelnej w Rzymie, wieńcząc swój pobyt studiami podyplomowymi z teologii i prawa kościelnego. Służył w kilku nuncjaturach jako sekretarz oraz w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. Święcenia biskupie przyjął 26 sierpnia 1996 r. w katedrze w Bergamo. Był nuncjuszem apostolskim w Chile, Kolumbii, Malcie i Libii, a od 21 marca 2015 r. nuncjuszem w Holandii oraz stałym przedstawicielem Stolicy Apostolskiej przy Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW).

Z okazji tej nominacji prowincjał hercegowińskiej prowincji franciszkańskiej o. dr Miljenko Šteko powiedział: „Wyrażam moją najgłębszą wdzięczność Ojcu Świętemu Papieżowi Franciszkowi za mianowanie nowego wizytatora apostolskiego o charakterze specjalnym dla parafii Medziugorje, arcybiskupa Cavalli.  Tę nominację odczytujemy jako znak szczególnej troski Najwyższego Kapłana o to miejsce pielgrzymek. Witamy nowego wizytatora apostolskiego z głęboką wdzięcznością i szacunkiem podobnie jak i jego poprzednika, śp. abpa Hosera, którego urodziny, co znaczące, przypadają właśnie dziś. Niech nowemu wizytatorowi apostolskiemu w nowej posłudze, przez którą reprezentuje Ojca Świętego i Stolicę Apostolską w Medziugorju i w Kościele lokalnym, towarzyszy niebiańska pomoc Matki Bożej, Najświętszej Maryi Panny!”.

„Cieszę się z tej wiadomości. Byłem mile zaskoczony wiadomością, że Papież Franciszek mianował abpa Aldo Cavalli nowym wizytatorem apostolskim o charakterze specjalnym dla parafii Medziugorje. Jesteśmy wdzięczni Bogu za  abpa Henryk Hosera za to,  że był z nami i że tak wiele uczynił dla Medziugorja, wierzymy, że abp Cavalli  będzie również kontynuował tę drogę. Cieszymy się z tej wiadomości. Dziękuję Ci, Ojcze święty Franciszku, za przysłanie nam abpa Cavalili jako wizytatora apostolskiego o charakterze specjalnym dla parafii Medziugorje” – powiedział po ogłoszeniu tej wiadomości o. Marinko Šakota, proboszcz parafii Medziugorje.

 

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)