Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Ognisko Bożego Pokoju zaprasza na letnie rekolekcje

Ognisko Bożego Pokoju zaprasza na letnie rekolekcje

 

W ognisku najważniejszy jest ogień. Jezus mówi: „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię, i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął!” (Łk 12,49). Ten ogień najpełniej zapłonął na krzyżu, a teraz płonie w Kościele, w sakramentach i Słowie Bożym. Pragniemy się gromadzić przy Sercu Jezusa, stąd w Ognisku jest kaplica, a w niej nieustanna (dzień i noc) adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Kaplica jest pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Pokoju. Królowa Pokoju prowadzi nas do Jezusa Zmartwychwstałego, obdarowującego uczniów swoim pokojem i pokazującego drogę do tego pokoju: „Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: „Pokój wam”. A to powiedziawszy pokazał im ręce i bok” (J 20,19-20a).

 

            Jak zwrócić się całą rodziną ku Bogu? Pomaga nam Matka Boża. Oto Matczyne słowa pełne miłości wyjęte z Jej orędzi w Medziugorju: „Drogie Dzieci! Z macierzyńską miłością proszę was, podajcie mi swoje ręce, pozwólcie mi, abym was prowadziła. Ja, jako matka pragnę ocalić was od niepokoju, rozpaczy i wiecznego potępienia… Drogie dzieci, modlitwa czyni cuda. Wtedy gdy jesteście zmęczeni, chorzy, nie widzicie sensu życia, weźcie różaniec i módlcie się…  Pojednajcie się i oczyśćcie swoją duszę… Proszę was, wytrwajcie w modlitwie, aby Duch Święty zstąpił na wasze rodziny, które żyją w ciemności. Matka modli się razem z wami i wstawia się za wami przed Swoim Synem… Tylko przez modlitwę, drogie dzieci, wasze serce stanie się przemienione, stanie się lepsze i bardziej czułe na Słowo Boże… Kochane dzieci, niech Msza Święta nie będzie dla was zwyczajem lecz życiem. Żyjąc codzienną Mszą Świętą odczujecie pragnienie świętości i będziecie w niej wzrastać… Dzieci wzywam was do rozmiłowania się w Przenajświętszym Sakramencie Ołtarza. Adorujcie Go drogie dzieci…

 

            Aby nasze serca nie były twarde i nieurodzajne – trzeba zakochać się w Eucharystii. Siostra Elwira - założycielka Wieczerników dla narkomanów - w płomiennym przemówieniu do kobiet powiedziała: „Podczas adoracji następuje przemiana własnej duszy i od tego zaczynają się zmiany w rodzinie. Zmieniają się relacje między członkami rodziny, rodzi się jedność, zaczyna się dialog. Dzieci znajdują czas i miejsce na rozmowy z rodzicami. Jest jeden warunek: rodzice też powinni zakochać się w Eucharystii i nauczyć się trwać przed Jezusem w ciszy. I chociaż na początek niech to trwa tylko 15 minut a wszystko się zmieni”. A następnie dodała: „Uzdrowienie rozpoczyna się od odnowienia myśli – sposobu myślenia, następnie dochodzi do uzdrowienia duszy, uczuć i serca”.

 

            Kto nam może pomóc? Kto ma lekarstwo na nasze dolegliwości? Kto może zabrać niepokój? Jak się modlić w rodzinie? Jak adorować Jezusa? Jak wspólnie żyć i pracować? Tego uczymy się praktycznie podczas rekolekcji W Szkole Maryi. Zapraszamy całe rodziny, ale też wszystkich, którzy pragną się wzmocnić. Zapraszamy młodzież, także narzeczonych – aby położyli fundament pod przyszłą rodzinę.

 

            Maryja w swojej szkole prowadzi nas do Jezusa. To On daje życie naszej duszy. On nas uzdrawia i przemienia. On daje miłość, radość i pokój serca. Tylko Jezus może pomóc, gdy ktoś w rodzinie jest uzależniony. Pewien chłopak opowiadając o wyjściu z narkotyków zacytował słowa siostry Elwiry: „Każdy uzależniony jest jak wspaniała perła, która wpadła w błoto, wystarczy ją tylko podnieść i oczyścić, aby ponowie zajaśniała blaskiem”. I dodał: „Zrozumiałem, że nie wszystko stracone i że ja jestem coś wart, więc zdecydowałem się wstąpić do wspólnoty i spróbować zmienić swoje życie (…). Powróciło zaufanie do siebie samego, wiara w Boga i w modlitwę. We wspólnocie spędziłem cztery i pół roku, ucząc się żyć wartościami, o których zapomniałem, albo których nie znałem w ogóle” (o. Slavko Barbarić, Perły o zranionym sercu). W Ognisku Bożego Pokoju też jest możliwość życia we wspólnocie - tak w Łodzi jak i w Suchcicach.

 

            W tym roku w Ognisku Bożego Pokoju k/Suchcic (pow. Ostrołęka, diecezja łomżyńska) odbędą się następujące rekolekcje:

 - 10-17 lipca: „Post i modlitwa”

 - 11-19 sierpnia: „Pokój serca”.

Zgłoszenia: tel. 604943477; 532124937, e-mail:ogniskobozegopokoju@gmail.com;

www.ogniskobozegopokoju.pl

                   

 

Serdecznie zapraszam

 

o. Eugeniusz Śpiołek Sch.P.     

Oferta miesiąca:

  • W miesiącu październiku polecamy rozważania różańcowe Carvera Alana Amesa. Wilki mistyk doradza, jak z różańcem w dłoni adorować Najświętszy Sakrament. Do każdej książki dodawany jest drewniany Różaniec.

    przejdź do sklepu >>>

  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)