Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Ostrzeżenie - czas na zmianę

Ostrzeżenie - czas na zmianę

Na rynku wydawniczym jest wiele książek o tematyce religijnej. Pozwalają one lepiej poznać Boga, Ewangelię i piękno świata. Wśród nich osobliwe miejsce zajmuje lektura Christine Watkins, amerykańskiej, katolickiej mówczyni pt. „Ostrzeżenie”. Zawiera ona proroctwa o oświeceniu sumień i świadectwa osób, którzy je przeżyli i pod ich wpływem diametralnie zmienili swoje życie. Ta lektura może również zmienić życie czytelników, zainspirować do pokuty, do głębszej relacji z Bogiem, rodziną i w ogóle ludźmi. Może pomóc przygotować się na nadejście czasów ostatecznych, na sąd Boży.

 „<Ostrzeżenie> to książka dla wszystkich, przeznaczona dla wierzących i niewierzących, chrześcijan i przedstawicieli innych religii, ponieważ to wydarzenie mistyczne zapowiadane od pięciu stuleci przez świętych i mistyków Kościoła dotknie każdego na ziemi” - napisał ks. Domnik Chmielewski.

  O sądzie Bożym, któremu będą towarzyszyć niezwykle zjawiska, takie jak: zaćmienie słońca, spadające gwiazdy, błyskawice, znaki na niebie czytamy na kartach Ewangelii. Podobne wizje mieli prorocy, mistycy, a wśród nich osoby duchowne, konsekrowane i świeckie. Autorka w pierwszej części książki ukazuje proroctwa dotyczące sądu w oparciu o Ewangelię według św. Mateusza, mistyczki Faustyny Kowalskiej oraz ewangelizatorów, mistyków i stygmatyków. Są wśród nich: bł. Anna Maria Tajgi, ks. Michel Rodrigue, Elżbieta Kindelmann, ks. Stefano Gobbi, Matthew Kelly, mistyczka Luz de Maria de Bonilli, wizjonerka Janie Garzy. Mowa jest też o objawieniach Matki Bożej dzieciom w Heede w Niemczech i Garabandal w Hiszpanii. Trzecia część zawiera fragmenty każdej z tych przepowiedni dotyczące ostrzeżenia oraz krótkie biografie osób, którym je przekazano.  

 Najwięcej emocji wzbudza część druga. Są tam zamieszczone fascynujące, prowokujące i niesamowite świadectwa osób, które nieoczekiwanie, czasem wbrew sobie doświadczyły  przeglądu swojego życia; ujrzeli wszystkie swoje grzechy i ich przykre konsekwencje. Wśród nich są dwaj kapłani, zakonnica i ośmioro osób świeckich. Mimo różnych okoliczności, w jakich doznali ostrzeżenia, wszyscy postanowili się zmienić, gdyż popatrzenie na swoje życie  oczyma Boga, pozwoliło im stanąć w prawdzie, dostrzec nawet najmniejsze przewinienia. Większość z nich uważała się za ludzi dobrych, sprawiedliwych - s. Nicolina Kohler, ks. Steven  Scheier, Christina Georgotas, tymczasem Bóg odsłonił im to co, było skrywane głęboko w sercu, do czego nigdy by się nie przyznali. Byli i tacy, którzy żyli z daleka od Boga, łamali przykazania, mieli gotowy plan na swoje życie, a Pan to wszystko zmienił w jednej chwili (ks. Rick Wendell, Marino Restrepo).  

Fascynujące jest świadectwo Christiny Georgotas, która dostąpiła przemiany życia pod wpływem Medziugorja. Ogladając w Bostonie film o objawieniu Matki Bożej Mirjanie, miała łaskę zobaczenia siebie w prawdzie, z najdrobniejszymi szczegółami, kiedy to obraziła Boga. Zapragnęła pojechać do Medziugorja, nakręcić film dokumentalny i opowiadać wszystkim o tym cudownym miejscu. Wszystko to zrealizowala, a nawet  zrezygnowala z dobrze płatnej pracy w Nowym Jorku i przeniosła się do domu rodzinngo w New Jersey, gdyż ta praca kolidowała z jej sumieniem po nawróceniu.

Najbardziej niesamowita jest opowieść Marina Restrepa, kolumbijskiego aktora i producenta filmowego z Hollywood, który miał wszystko: pracę, zdrowie, pieniądze, sławę. Pochodził z dużej katolickiej rodziny, ale odszedł od Boga, bo nie był mu potrzebny; zainteresował się magią, astrologią i okultyzmem. Uprowadzony przez rebeliantów w celu okupu, przez pół roku przebywał w jaskini w górach, torturowany i głodzony, skazany na niechybną śmierć. Wzywał na pomoc swoich astrologicznych bożków, ale niestety, na próżno. I wtedy, przekonany, że jego życie już się kończy, prostymi słowami (nie pamiętał żadnej modlitwy) poprosił o pomoc Boga. Miał wizję, podczas której zobaczył wszystkie swoje grzechy, począwszy od dzieciństwa aż do chwili obecnej. Poznał, że jego przeznaczeniem jest piekło. Pan zlitował się nad nim, pozwolił mu wrócić i obdarzył wielką Miłością. Marino po sześciu miesiącach  stał się wolny i rozpoczął nowe życie. Oświecony niebiańskim Światłem, ewangelizuje na całym świecie. Chociaż nigdy nie studiwał teologii, przemawia w parafiach, seminariach, na uniwersytetach, we wspólnotach. ,,Żyję jak św. Paweł, z ludzkiej hojności. Nigdy nie pobierałem opłat za swoje wystąpienia i tego nie zrobię. (…). Żyję z wiary” - podkreśla.

 Książka Christine Watkins skłania czytelnika do postawienia sobie pytań: Jakim jestem człowiekiem ? Czy jestem gotowy na spotkanie z Bogiem już teraz, a nie za kilka lat? W jaki sposób mogę się do tego przygotować? „Ostrzeżenie” nie jest napisane po to, by przerażać czy straszyć piekłem, ale po to, by już dzisiaj rozpocząć przygotowania na spotkanie z Bogiem. Ale jak to zrobić? Wskazane jest czytanie Pisma Świętego, systematyczne korzystanie z sakramentów świętych, a szczególnie pojednania i Eucharystii, modlitwa w gronie rodzinnym, adoracja Najświętszego Sakramentu. Budując dobrą relację z Bogiem, jednocześnie skłaniamy się do przebaczenia i pojednania z rodziną, znajomymi, sąsiadami. Czy za duże wymagania? Chyba nie, pamiętajmy - stawką jest wieczność. Czytając tę lekturę warto zastanawić się, co mogę zrobić, by być lepszym, cierpliwszym, pokorniejszym. Przygotować się na sąd Boży to żyć dobrym, sprawiedliwym życiem.

Oto wypowiedzi czytelników:

Z Katalogu dowiedziałam się o „Ostrzeżeniu” i od razu zamówiłam tę lekturę. Był to strzał w dziesiątkę. Z zainteresowaniem i wytężoną uwagą czytałam o proroctwach. Momentami poczułam lekki dreszczyk, gdy czytałam o ciemnościach, językach ognia „tysiąckrotnie gorszych od trzęsienia ziemi” i innych znakach towarzyszących oświeceniu sumień. Nie wiem, czy to wypełni się za moich czasów, ale to nie jest ważne. Zamieszczone świadectwa poruszyły moje serce i uzmysłowiły mi, że powinnam zawsze zgadzać się z wolą Bożą i bezgranicznie zaufać - mówiła Renia.

 - Ta książka wstrząsnęła moim sumieniem - zapewniała Halszka. - Uzmysłowiła mi, że wcale nie jestem takim człowiekiem, za jakiego się uważałam. Postanowiłam odbyć spowiedź z całego życia i odtąd robić wszystko, by bardziej podobać się Bogu a nie ludziom.

 Halina Bartosiak

P.S - Książka do nabycia w Redakcji Echa. Polecamy też film: https://www.youtube.com/watch?v=1cJop3kFCBg&feature=youtu.be

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)