Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Archiwum » Papież mianował abpa Hosera wizytatorem apostolskim w Medziugorju

Papież mianował abpa Hosera wizytatorem apostolskim w Medziugorju

Decyzją papieża Franciszka abp Henryk Hoser został mianowany wizytatorem apostolskim w Medziugorju. Nowe zdania stanowią kontynuację ubiegłorocznej misji specjalnego wysłannika papieża, która zaowocowała raportem dla Stolicy Apostolskiej.Celem powierzonej obecnie funkcji jest praktyczne wdrożenie rozwiązań duszpasterskich, tak aby Kościół mógł lepiej wyjść naprzeciw potrzebom przybywających do tego miejsca pielgrzymów. Jak podkreślono jest to misja ściśle duszpasterska, będąca kontynuacją misji powierzonej abp. Hoserowi 11 lutego 2017 roku. Misja wizytatora apostolskiego ma na celu zapewnienie stałego towarzyszenia wspólnocie parafialnej Medziugorju oraz wiernym udającym się tam z pielgrzymką. Wymagają one szczególnej uwagi – czytamy w watykańskim komunikacie.

W rozmowie z KAI biskup senior diecezji warszawsko-praskiej stwierdził, że nowe zadania są kontynuacją jego dotychczasowych działań.

- Mimo zaawansowanego wieku, nadal pragnę służyć Kościołowi swoim doświadczeniem – stwierdził duchowny .

– W ciągu roku do Medziugorja w diecezji Mostar przybywa ok 2,5 mln pątników z różnych krajów, a co za tym idzie – również o odmiennej wrażliwości religijnej i wychowanych w innej specyfice Kościoła lokalnego. Potrzeba więc, aby prowadzone na miejscu duszpasterstwo pomagało tym ludziom w głębszym przeżywaniu ich wiary – powiedział KAI abp Hoser.

Abp przyznał także, że zakres zadań, które na niego czekają, jest niezwykle szeroki i wymaga dużego zaangażowania, ale liczy na wsparcie Matki Bożej, czczonej w tym miejscu jako Królowa Pokoju oraz modlitwę wiernych. – Całe swoje życie poświęciłem Kościołowi, w tym przez 34 lata pracowałem na rzecz Kościoła powszechnego. Nowe zadania są więc niejako kontynuacją tego, co zawsze czyniłem. Mimo zaawansowanego wieku, który zgodnie prawem kanonicznym sytuuje mnie jako biskupa emeryta mojej diecezji, nadal pragnę służyć Kościołowi swoim doświadczeniem, licząc na wsparcie Boga i modlitwę wiernych – wyznał abp Hoser.

 

Więcej zob.:

https://ekai.pl/abp-hoser-o-papieskiej-nominacji-do-medziugorie-nadal-pragne-sluzyc-kosciolowi-swoim-doswiadczeniem/

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)