Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Pielgrzymka do Medugorje na Festiwal Młodych

Pielgrzymka do Medugorje na Festiwal Młodych

33    FESTIWAL MŁODYCH

Pielgrzymka do MEDZIUGORJA - organizowana we współpracy z Redakcją „Echo Medziugorja”
Termin: 30 lipiec - 07 sierpień 2022 r.

Termin: 30 lipiec - 07 sierpień 2022 r.DROGIE DZIECI! 41 LAT JUŻ JESTEM Z WAMI

 „Chciałbym pozdrowić najpierw tych, którzy byli w Medziugorju, żeby byli głosicielami tej Radosnej Nowiny, nawrócenia i radości życia wraz z Bogiem i innymi ludźmi w pokoju. Chciałbym pozdrowić tych, którzy tu jeszcze nie byli – zaprosić, żeby przyjechali i zobaczyli. Przyjdź i zobacz, to jest najlepsza metoda, żeby o czymś się później móc wyrażać z przekonaniem”  – abp Henryk Hoser.                                                                                                       Z homilii o. Branko Radoś na 35. rocznicę Objawień – „Przebacz nam Maryjo, że te przyziemne pensjonaty stały się dla nas ważniejsze od mieszkań, które przygotowuje dla nas Twój Syn. Przebacz, że ta Góra Objawień stała się dla nas zbyt zwyczajną, a góra Kriżevac zbyt stromą i zapomnieliśmy jaki jest z niej widok. Przebacz, że dla nas ważniejszym stało się być nowoczesnym niż Bożym. Przebacz nam Maryjo, że moda jest przed pobożnością, marnotrawstwo przed skromnością, fałszywa wielkość przed pokorą”.

**************************

I. PLANOWANY PROGRAM PIELGRZYMKI:

Dzień 1 - 30.07.22 – (sobota) Zbiórka ok. godz. …….. w Krakowie -Łagiewnikach na parkingu dla autobusów, ul. T. Motarskiego, pakowanie bagaży. Msza Święta ………………… Przejście graniczne - Zwardoń. Dla potrzebujących noclegu w Krakowie przed wyjazdem, można skorzystać za dodatkową opłatą (koszt noclegu) u p. Majdy, pensjonat „Promień” przy parkingu dla autobusów, ul. T. Motarskiego 8, 30-001 Kraków, 12/2669800 lub u Sióstr Miłości Naszej Pani Dobrej i Nieustającej Pomocy w Łagiewnikach, ul. Pasieczna 2 (równoległa do ul. św. S. Faustyny), tel: 12/2667631. Można pozostawić samochód na parkingu przy bazylice za ofiarę na Caritas. Osoby, które w drodze powrotnej nie potrzebują dojeżdżać do Krakowa, mogą swoimi samochodami dojechać do Lalik i tam zostawić samochód i wracać bezpośrednio już na Katowice. Przejazd non stop przez: Słowację, Chorwację, B i H do Medziugorja.

Dzień 2 – 8 (od 31.07.22 - niedziela do 06.08.22 - sobota) pobyt w Medziugorju, zakwaterowanie w wiosce w pobliżu kościoła u gospodarzy, którzy w pierwszych latach Objawień spali na ziemi oddając swoje łóżka pielgrzymom a nie w light pensjonatach, których teraz jest pełno. Do dyspozycji pielgrzymów kuchnia z pełnym wyposażeniem, noclegi z pościelą, wyżywienie 2 x posiłek dziennie – śniadania i obiadokolacja.

Dzień 8 - 06.08.22 - (sobota) - wyjazd z Medziugorja powrót non stop bez noclegu.

Dzień 9 - 07.08.22 – (niedziela) - przyjazd do Krakowa uzależniony od godz. wyjazdu, po ok. 20 godzinach jazdy.

 

II. CENA PIELGRZYMKI - 520 zł + 20 zł (TF) i 200 € - obejmuje:

1. Ubezpieczenie pielgrzymów w firmie Signal Iduna pakietem na kwotę: koszty leczenia – 30.000 euro, nieszczęśliwe wypadki – 15.000 zł, bagaż – 1.000 zł. (Uwaga! Ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych i nowotworowych. Istnieje możliwość „do ubezpieczenia” za dopłatą w wysokości 99 zł/os. przy podpisaniu umowy i wpłacie zaliczki. Nie zgłoszenie informacji do ubezpieczenia o chorobie przewlekłej będzie skutkowało brakiem wypłaty za leczenie. Ubezpieczenie nie obejmuje chorób psychicznych).

2. Noclegi z pościelą i ręcznikami. Pokoje 2-3-4 osobowe. Osobom, które chrapią polecamy spray do gardła DATONG, osobom, które mają problemy ze spaniem - stopery. Zachowujemy się cicho, nie szeleścimy reklamówkami, itp.

3. Wyżywienie: 7 śniadań i 6 obiadokolacji w Medziugorju. W dni postne - środa i piątek - na obiadokolacje wyżywienie postne - typowa zupa jednogarnkowa tzw. ciorba, dla ascetów: chleb i woda.

4. Tłumaczenia spotkań w Medziugorju.

5. Opiekę duszpasterską.

6. Materiały informacyjne.

7. Przejazd klimatyzowanym autokarem klasy LUX: video/DVD, barek, WC, uchylne fotele.
8. Opłaty autostradowe, drogowe, winiety i parkingi na całej trasie.

9. TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) i TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy) – 20 zł.

Cena nie obejmuje osobistych wydatków nie objętych programem i na drobne zakupy, dewocjonalia, na ofiarę (nie dajemy złotówek) na Mszach Świętych, na WC na postojach (niektóre są płatne) – sugerowana kwota 50€

Koszt pielgrzymki skalkulowany jest na dzień 5 czerwca przy obowiązujących w tym dniu cenie paliwa i innych. W przypadku wzrostu cen do dnia wyjazdu, koszt może być zwiększony i różnica dopłacona na miejscu zbiórki. Warunki rezygnacji są zawarte w umowie w „Warunkach Uczestnictwa” w imprezach BP „Galeon”:

http://www.galeon.krakow.pl/wp-content/uploads/2018/03/WarUczestAKTUALNE_str2_email-4.pdf.

Kwota wpłaty wynosi 520 zł i nie podlega zwrotowi. Należy znaleźć osobę za siebie. Tylko w przypadku odwołania pielgrzymki przez organizatora z przyczyn obiektywnych wynikających z obecnych uwarunkowań pandemicznych, kwota złotówkowa w całości zostanie zwrócona. 

 

III. WPIS NA LISTĘ NASTĘPUJE: 
1) po wpłacie zaliczki 520 zł na konto: BP „Galeon” Barbara Podpirka, 31- 959 Kraków, oś. Górali 5, 92 1240 4588 1111 0000 5493 0058 wpisując tytuł wpłaty: Medziugorje – Festiwal 2022. Kwota 520 zł nie podlega zwrotowi.

2) po przesłaniu wypełnionego dokładnie kwestionariusza osobowego na e-maile: obowiązkowo - echo@ceti.pl          i galeon@galeon.krakow.pl Z „Warunkami Uczestnictwa” należy zapoznać się na:

http://www.galeon.krakow.pl/wp-content/uploads/2018/03/WarUczestAKTUALNE_str2_email-4.pdf
Pozostałe kwoty: w Euro (200) i 20 zł na TFG i TFP są płatne na miejscu pobytu lub w autokarze.

 

IV. INFORMACJE PRAKTYCZNE:
1. UBIÓR – należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne. Strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych: czyli nieprzezroczyste ubrania, spódnice lub sukienki bez rozcięć, spódnice i spodnie – jeżeli krótkie – to poniżej kolan, bluzki co najmniej z krótkim rękawem, nie na szelkach i ramiączkach, bez bluzek ukazujących pępek i brzuch i spodnie normalne, nieobcisłe (żadne leginsy czy temu podobne, chyba że służą jako rajstopy pod spódnicą lub tuniką), ubiór niewyzywający – odzież nie powinna służyć jako pokusa. Skromność zdobi kobietę (2P 3,3-4), a nie odkryte na pożądanie części ciała, wtedy „jej dusza jest pusta”. Mogą być dresy i kapcie do podróży, wygodne buty, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic.
2. WYŻYWIENIE – własne uczestnika: prowiant na drogę, termosy, własne lekarstwa.
3. PAKOWANIE – mały bagaż podręczny do środka autobusu, bagaż podstawowy do bagażników.
4. TŁUMACZENIE – istnieje możliwość w przypadku większej ilości grup polskich, że nabożeństwo wieczorne będzie tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka lub komórki ze słuchawkami do odbioru fal FM 92,7.
5. INNE – Pismo Święte, śpiewniki, plecaczek lub torba na ramię, latarka, ksero dokumentu spakowane w bagażu głównym.
6. TELEFONY KOMÓRKOWE – proszę sprawdzić u swojego operatora koszt połączeń i sms-ów z BiH.
7. RZECZY OBOWIĄZKOWE – zdrowotna karta EKUZ – wyrobienie jej w NFZ leży we własnym zakresie, nie odsyłać wniosków do BP „Galeon” tylko do odpowiedniej placówki NFZ.
8. DOKUMENT PODRÓŻY – do B i H wystarczy ważny dowód osobisty.

9. PODRÓŻ - Osoby mające problemy lokomocyjne, po Mszy Świętej na rozpoczęcie pielgrzymki proszone są o zażycie odpowiednich środków i zaklejenie pępka plastrem opatrunkowym.   

 

V. POBYT W MEDZIUGORJU - Pielgrzymi uczestniczą:

1- w programie 33 Festiwalu Młodych przygotowanym przez Parafię oraz w codziennym międzynarodowym nabożeństwie rozpoczynającym się o godz. 18.00  modlitwą różańcową.  Nabożeństwo wieczorne obejmuje: trzy części Różańca Świętego, Mszę Świętą, poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, i dodatkowy program wieczorny Festiwalu.

2- Podczas wejścia na Góry należy pamiętać:

Podbrdo – Góra Objawień, gdzie Matka Boża rozdaje dary, tylko trzeba je wziąć, wszyscy schodzą z niej obdarowani łaskami,

Kriżevac – Góra Krzyża – Gospa prowadzi do Jezusa pod Krzyż, po łaski do dźwigania krzyża codziennego mocą Bożą.

3- 05.08.18 - Urodziny Matki Bożej. 

4 – 06.08.18 – Msza Święta na Kriżevcu o godz. 5.00 na zakończenie Festiwalu.

                             Kontakt i informacje: Redakcja Echa – 12/4130350; echo@ceti.pl

PAMIĘTAJ, ŻE JESTEŚMY NA PIELGRZYMCE, KTÓRA WYMAGA POŚWIĘCENIA, OFIARY I WYRZECZEŃ,

ABY PANU JEZUSOWI W TOBIE I BLIŹNIM Z TOBĄ BYŁO DOBRZE, A NIE NA WYCIECZCE TURYSTYCZNEJ.

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)