Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Pielgrzymka do Medugorje na urodziny Mirjany

Pielgrzymka do Medugorje na urodziny Mirjany

ZE  ŚW. JÓZEFEM  OBLUBIEŃCEM

NA URODZINY MIRJANY SOLDO

Pielgrzymka do MEDZIUGORJA - organizowana we współpracy z Redakcją „Echo Medziugorja”.
Termin: 12 – 20  marca 2022 r.

************************

„Chciałbym pozdrowić najpierw tych, którzy byli w Medziugorju, żeby byli głosicielami tej Radosnej Nowiny, nawrócenia i radości życia wraz z Bogiem i innymi ludźmi w pokoju. Chciałbym pozdrowić tych, którzy tu jeszcze nie byli – zaprosić, żeby przyjechali i zobaczyli. Przyjdź i zobacz, to jest najlepsza metoda, żeby o czymś się później móc wyrażać z przekonaniem”  – abp Henryk Hoser.                                                                                                       Z homilii o. Branko Radoś na 35. rocznicę Objawień – „Przebacz nam Maryjo, że te przyziemne pensjonaty stały się dla nas ważniejsze od mieszkań, które przygotowuje dla nas Twój Syn. Przebacz, że ta Góra Objawień stała się dla nas zbyt zwyczajną, a góra Kriżevac zbyt stromą i zapomnieliśmy jaki jest z niej widok. Przebacz, że dla nas ważniejszym stało się być nowoczesnym niż Bożym. Przebacz nam Maryjo, że moda jest przed pobożnością, marnotrawstwo przed skromnością, fałszywa wielkość przed pokorą”.

***********************

I. PLANOWANY PROGRAM PIELGRZYMKI

Dzień 1- 12.03.22 – (sobota) Kraków-Łagiewniki rozpoczęcie pielgrzymki o godz. …. - Mszą Świętą w kaplicy Węgierskiej w krypcie dolnej bazyliki Bożego Miłosierdzia. Pakowanie bagaży po Mszy Świętej. Przejazd przez Słowację, Węgry, Chorwację, BiH bez noclegu. Osoby spoza Krakowa mogą skorzystać z noclegu za dodatkową opłatą ok. 50-60 zł, np. w domu pielgrzyma Sióstr tel. 730955521 lub w pensjonacie Promień (p. Majda), ul. T. Motarskiego 8, tel. 12/266-98-00, 601472950. Możliwość pozostawienia samochodu na parkingu przy bazylice za ofiarę na Caritas.
Dzień
28 (od 13 - 19.03.22, niedziela – sobota) - pobyt w Medziugorju, zakwaterowanie w wiosce w pobliżu kościoła u gospodarzy, którzy w pierwszych latach Objawień spali na ziemi oddając swoje łóżka pielgrzymom a nie w light pensjonatach, których teraz jest pełno. Do dyspozycji pielgrzymów kuchnia z pełnym wyposażeniem, noclegi z pościelą, wyżywienie 2 x posiłek dziennie – śniadania i obiadokolacja.

Dzień 7 – 18.03.22  – Urodziny Mirjany – udział w dorocznym objawieniu Matki Bożej dla Mirjany.

Dzień 8 – 19.03.22 - (sobota) - wyjazd z Medziugorja do Polski, powrót non stop bez noclegu, z postojem w Zagrzebiu na spotkaniu u o. Jozo Zovko jeżeli będzie na miejscu.

Dzień 9 – 20.03.22 - (niedziela) - przyjazd do Polski w godzinach dopołudniowych.

 

II. UWAGA !!! - Całkowity koszt pielgrzymki  wynosi 520 zł + 195 euro + opłata za test, kto musi go okazać. Opłatę wnosi się w dwóch częściach (cena A i B)

A – 1. CENA PIELGRZYMKI: - 500 zł (wpłata na konto) i 65 € obejmuje:
1. Ubezpieczenie pielgrzymów w firmie Signal Iduna pakietem na kwotę: koszty leczenia – 10.000 euro, nieszczęśliwe wypadki – 7000 zł, bagaż – 800 zł. (Uwaga! Ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych i nowotworowych. Istnieje możliwość „do ubezpieczenia” za dopłatą w wysokości 99 zł/os. przy podpisaniu umowy i wpłacie zaliczki. Nie zgłoszenie informacji do ubezpieczenia o chorobie przewlekłej będzie skutkowało brakiem wypłaty za leczenie. Ubezpieczenie nie obejmuje chorób psychicznych).
2. Noclegi z pościelą w pokojach 2, 3, 4-osobowych z łazienkami. Nie ma jedynek. Osobom, które chrapią polecamy spray do gardła DATONG, osobom, które mają problemy ze spaniem – stopery. Zachowujemy się cicho, nie szeleścimy reklamówkami, itp.

3. Przejazd klimatyzowanym autokarem klasy LUX: video/DVD, barek, WC, uchylne fotele.
4. Opłaty autostradowe, drogowe, winiety i parkingi na całej trasie.

B – 2. CENA NIE ZAWIERA OPŁATY: 20 zł i 130 € - płatnej przez uczestnika na miejscu pobytu za:

- wyżywienie: 7 śniadań i 6 obiadokolacji w Medziugorju. W dni postne - środa i piątek - na obiadokolacje wyżywienie postne - typowa zupa jednogarnkowa tzw. ciorba, dla ascetów: chleb i woda, tłumaczenia spotkań w Medziugorju opiekę duszpasterską, materiały informacyjne i 20 zł na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) i TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy).

Ponadto opłata podstawowa nie obejmuje:

- osobistych, prywatnych wydatków nie objętych programem i na drobne zakupy, dewocjonalia, na ofiarę na Mszach Świętych (nie dajemy złotówek), na WC na postojach (niekiedy są płatne) – sugerowana kwota to 50€.

- kosztu testu z powodu ograniczeń covid-19 na wjazd do BiH. 

Koszt pielgrzymki skalkulowany przy grupie 40 osób. W przypadku mniejszej ilości uczestników koszt może być zwiększony, o czym BP „Galeon” powiadomi Pielgrzymów najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem Pielgrzymki. Warunki rezygnacji są zawarte w umowie w „Warunkach Uczestnictwa” w imprezach BP „Galeon”. Kwota wpłaty wynosi 500 zł i nie podlega zwrotowi. Należy znaleźć osobę za siebie. Tylko w przypadku odwołania pielgrzymki przez organizatora z przyczyn obiektywnych wynikających z obecnych uwarunkowań pandemicznych, kwota złotówkowa w całości zostanie zwrócona. 

III. WPIS NA LISTĘ NASTĘPUJE: 
1) po wpłacie kwoty złotówkowej 500 zł przelewem na konto: BP „Galeon” Barbara Podpirka, 31- 959 Kraków, oś. Górali 5, 92 1240 4588 1111 0000 5493 0058 wpisując tytuł wpłaty: Medziugorje – Marzec 2022. Kwota 500 zł nie podlega zwrotowi, należy znaleźć osobę za siebie.

2) po przesłaniu wypełnionego dokładnie kwestionariusza osobowego na e-maile: obowiązkowo - echo@ceti.pl          i galeon@galeon.krakow.pl lub pocztą na adres: Redakcja „Echo Medziugorja”, ul. Kwartowa 24/U-1, 31-419 Kraków.          Z „Warunkami Uczestnictwa” należy zapoznać się na:

http://www.galeon.krakow.pl/wp-content/uploads/2018/03/WarUczestAKTUALNE_str2_email-4.pdf
Pozostałe kwoty: w Euro (razem 195) i 20 zł na TFG i TFP są płatne na miejscu pobytu lub w autokarze.

IV. INFORMACJE PRAKTYCZNE:
1. UBIÓR – należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne. Strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych: czyli nieprzezroczyste ubrania, spódnice lub sukienki bez rozcięć, spódnice i spodnie – jeżeli krótkie – to poniżej kolan, bluzki co najmniej z krótkim rękawem, nie na szelkach i ramiączkach, bez bluzek ukazujących pępek i brzuch i spodnie normalne, nieobcisłe (żadne leginsy czy temu podobne, chyba że służą jako rajstopy pod spódnicą lub tuniką), ubiór niewyzywający – odzież nie powinna służyć jako pokusa. Skromność zdobi kobietę (2P 3,3-4), a nie odkryte na pożądanie części ciała, wtedy „jej dusza jest pusta”. Mogą być dresy i kapcie do podróży, wygodne buty, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic.
2. WYŻYWIENIE – własne uczestnika: prowiant na drogę, na cały czas podróży, gdyż ze względu na zarazę na stacjach benzynowych nie ma możliwości posiłku na miejscu, tylko na wynos – praktycznie postoje będą tylko na skorzystanie z toalety, termosy, własne lekarstwa.
3. PAKOWANIE – mały bagaż podręczny do środka autobusu, bagaż podstawowy do bagażników.
4. TŁUMACZENIE – istnieje możliwość w przypadku większej ilości grup polskich, że nabożeństwo wieczorne będzie tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka lub komórki ze słuchawkami do odbioru fal FM 92,7.
5. INNE – Pismo Święte, śpiewniki, plecaczek lub torba na ramię, latarka, ksero dokumentu spakowane w bagażu głównym.
6. TELEFONY KOMÓRKOWE – proszę sprawdzić u swojego operatora koszt połączeń i sms-ów z BiH.
7. RZECZY OBOWIĄZKOWE – zdrowotna karta EKUZ – wyrobienie jej w NFZ leży we własnym zakresie, nie odsyłać wniosków do BP „Galeon” tylko do odpowiedniej placówki NFZ.
8. DOKUMENT PODRÓŻY – do B i H wystarczy ważny dowód osobisty.

9. PODRÓŻ - Osoby mające problemy lokomocyjne, po Mszy Świętej na rozpoczęcie pielgrzymki proszone są o zażycie odpowiednich środków i zaklejenie pępka plastrem opatrunkowym.   

 

V. POBYT W MEDZIUGORJU. Pielgrzymi mogą uczestniczyć w stałych punktach życia parafii:
1. Codziennym, międzynarodowym nabożeństwie rozpoczynającym się o godz. 17.00. Nabożeństwo wieczorne obejmuje: trzy części Różańca świętego, Mszę Świętą, poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała,
oraz programie indywidualnym grupy:
2. Wspólnym modlitewnym wejście na:
– Podbrdo – Górę Objawień, tu Matka Boża rozdaje dary, tylko trzeba je wziąć, wszyscy schodzą z niej obdarowani łaskami,
– Kriżevac – Góra Krzyża – Gospa prowadzi do Jezusa pod Krzyż, po łaski do dźwigania krzyża codziennego mocą Bożą.
3. Spotkaniach ze wspólnotami zawiązanymi w Medziugorju (np. Cenacolo, Wspólnota Królowej Pokoju, itp.), oo. Franciszkanami i Widzącymi w miarę ich obecności w parafii.
4. Najważniejszym spotkaniu z Matką Bożą i Panem Jezusem w czasie przez siebie wybranym, aby nam go nie zabrakło. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej codziennie od 14.00 – 17.00, wieczorna we wtorki i w soboty po Mszy Świętej.

5. Wyjeździe do Tihaljiny i do Szirokiego Brijegu.
6.  18 marca w objawieniu Mirjany pod Niebieskim Krzyżem

7. 19 marca w Zagrzebiu na spotkaniu z o. Jozo Zovko z okazji jego imienin i urodzin. Można od znajomych zabrać intencje mszalne do odprawienia przez Ojca, w ten spsób możemy im pomóc w tej sytuacji kryzysu. Ojciec wszystkie datki przeznacza na pomoc ubogim. Intencja zapisana na kartce, może być więcej, spakowana do koperty, ofiara najmniej 10 euro za jedną intencję.

Kontakt: 501710620

PAMIĘTAJ, ŻE JESTEŚMY NA PIELGRZYMCE, KTÓRA WYMAGA POŚWIĘCENIA, OFIARY I WYRZECZEŃ, ABY PANU JEZUSOWI W TOBIE I BLIŹNIM Z TOBĄ BYŁO DOBRZE, A NIE NA WYCIECZCE TURYSTYCZNEJ

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)