Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Pielgrzymka listopadowa Medziugorje

Pielgrzymka listopadowa Medziugorje

                                                        


   Biuro Podróży "GALEON"

                                                          31-959 Kraków, os. Górali 5

                                                          tel./fax: (12) 642-26-20, tel. 606 394 103                                                                                                          Zezwolenie na organizację imprez turystycznych nr: Z/6/2004  

                                         nr konta:  PEKAO S.A. O/KRAKÓW  92 1240 4588 1111 0000 5493 0058                         

                                                                             www.galeon.krakow.pl     e.mail: galeon@galeon.krakow.pl 

 

23. Rocznica śmierci o. Slavko Barbaricia

Pielgrzymka do MEDZIUGORJA - organizowana z Redakcją „Echo Medziugorja”
Termin: 22 - 29 listopada 2023 r.

Patrz woła Cię spośród innych, lepszych niż Ty! A ty co z tym zrobisz? 

 

I. PLANOWANY PROGRAM PIELGRZYMKI

Dzień 1 - 22.11.23 – (środa) Zbiórka planowana o godz. 06.00 (?), Kraków- Łagiewniki na parkingu dla autobusów, ul. T. Motarskiego, pakowanie bagaży. Przejazd na Mszą Świętą do Lalik/Zwardonia (granica), po niej wspólne śniadanie. Przejazd przez Słowację, Węgry, do Chorwacji. Wieczorem możliwe spotkanie z o. Jozo Zovko w Zagrzebiu. Nocleg tranzytowy w hotelu w Zagrzebiu.

Dla potrzebujących noclegi za dodatkową opłatą (koszt noclegu) w Krakowie – Łagiewnikach: pensjonat „Promień” przy parkingu dla autobusów, ul. T. Motarskiego 8, 30-001 Kraków, 12/2669800: Siostry MNPDiNP w Łagiewnikach, ul. Pasieczna 2 (równoległa do ul. św. S. Faustyny), tel: 12/2667631: Siostry s. Faustyny tel. 730955521 lub w Lalikach. Możliwość pozostawienia samochodu na parkingu w Łagiewnikach za ofiarę na Caritas. Osoby, które nie potrzebują dojeżdżać do Krakowa, mogą swoimi samochodami dojechać do Lalik na Mszę Świętą lub nocleg, tam zostawić samochód i wracać bezpośrednio już na Katowice. Można wsiąść również po drodze: Krosno-Kraków-Sucha Beskidzka-Świnna-Żywiec-Zwardoń.

Dzień 2 - 23.11.23 - (czwartek) – Msza Święta, śniadanie, wyjazd do Medziugorja.

Dzień 3 -7 od 24 - 28.11.23 (piątek - wtorek) - pobyt w Medziugorju, zakwaterowanie w wiosce w pobliżu kościoła u gospodarzy, którzy w pierwszych latach Objawień spali na ziemi oddając swoje łóżka pielgrzymom a nie w light pensjonatach, których teraz jest pełno. Do dyspozycji pielgrzymów kuchnia z pełnym wyposażeniem, noclegi z pościelą, wyżywienie 2 x posiłek dziennie – śniadania i obiadokolacja.

Dzień 3 – 24.11.23 (piątek) – dzień 23. Rocznicy śmierci o. Slavko Barbaricia, udział w obchodach Jego wspomnienia.

Dzień 4/5 - 25/26 każdego miesiąca - całonocna Adoracja z racji dziękczynienia za dane orędzie.

Dzień 5 – 26.11.23 (niedziela) – Uroczystość Chrystusa Króla – rocznica pogrzebu o. Slavko.

Dzień 7 – 28.11.23 (wtorek) - Wyjazd z Medziugorja wieczorem na noc. Powrót non stop bez noclegu. Wywozimy pokój dla Polski i umocnienie przywożone przez powracających do domu pielgrzymów. 

Dzień 8 – 29.11.23 - (środa) - przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

 

II. UWAGA !!! - CAŁKOWITY KOSZT PIELGRZYMKI WYNOSI: 620 ZŁ + 20 ZŁ TFGIP +  225€. OPŁATĘ WNOSI SIĘ W DWÓCH CZĘŚCIACH (A I B).

A – 1. CENA PIELGRZYMKI: - 620 zł (wpłata na konto) i 90 € obejmuje: 

1. Ubezpieczenie pielgrzymów w firmie Signal Iduna Polska S.A. pakietem na kwotę: koszty leczenia  do 30.000 euro, następstwa nieszczęśliwych wypadków do 15.000 zł, na wypadek śmierci 15.000 zł, bagaż podróżny do 1.000 zł. Uwaga! Ubezpieczenie nie obejmuje chorób psychicznych. Nie zgłoszenie informacji do ubezpieczenia o chorobie psychicznej będzie skutkowało brakiem wypłaty za leczenie. 

2. Noclegi z pościelą i ręcznikami. Pokoje 2-3-4 osobowe. Osobom, które chrapią polecamy spray do gardła DATONG, osobom, które mają problemy ze spaniem - stopery. Zachowujemy się cicho, nie szeleścimy reklamówkami, itp.

3. Przejazd klimatyzowanym autokarem klasy LUX: video/DVD, barek, WC, uchylne fotele.

4. Opłaty autostradowe, drogowe, winiety i parkingi na całej trasie.

B – 2. CENA PIELGRZYMKI NIE ZAWIERA OPŁATY: 20 zł i 135 €, które uczestnik płaci na miejscu pobytu za:

- Wyżywienie: 5 śniadań i 6 obiadokolacji. W dni postne - środa i piątek - na obiadokolacje wyżywienie postne - typowa zupa jednogarnkowa tzw. ciorba, dla ascetów: chleb i woda.

- Tłumaczenia spotkań w Medziugorju, pilota i opiekę duszpasterską, materiały informacyjne.

-  TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) i TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy) – 20 zł.

Koszt pielgrzymki skalkulowany jest na dzień 07.10.2023 przy obowiązującej w tym dniu cenie paliwa. W przypadku wzrostu ceny paliwa do dnia wyjazdu, koszt może być zwiększony i różnica dopłacona na miejscu zbiórki. Warunki rezygnacji są zawarte w umowie w „Warunkach Uczestnictwa” w imprezach BP „Galeon”:

http://www.galeon.krakow.pl/wp-content/uploads/2018/03/Warunki-UczestnictwaAKTUALNE_2022r.pdf

Kwota wpłaty wynosi 620 zł i nie podlega zwrotowi. Należy znaleźć osobę za siebie. Tylko w przypadku odwołania pielgrzymki przez organizatora z przyczyn obiektywnych wynikających z obecnych uwarunkowań, kwota złotówkowa w całości zostanie zwrócona. 

 

III. WPIS NA LISTĘ NASTĘPUJE:
1) po wpłacie zaliczki 620 zł na konto: BP „Galeon” Barbara Podpirka, 31- 959 Kraków, oś. Górali 5, 92 1240 4588 1111 0000 5493 0058 wpisując tytuł wpłaty: swoje imię i nazwisko, Medziugorje – o. Slavko 2023.  

2) po przesłaniu wypełnionego dokładnie kwestionariusza osobowego na e-maile: obowiązkowo - echo@ceti.pl  i  galeon@galeon.krakow.pl  Z „Warunkami Uczestnictwa” należy zapoznać się na:

http://www.galeon.krakow.pl/wp-content/uploads/2018/03/Warunki-UczestnictwaAKTUALNE_2022r.pdf

Kwoty: Euro 225 i 20 zł na TFGiP są płatne na miejscu zbiórki.

 

IV.  INFORMACJE  PRAKTYCZNE

1. UBIÓR - należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne, przejściowe. Strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych, kobiety sukienki lub spódnice na niedzielę i święta, na objawienie, nieprzezroczyste ubrania, żadne firanki czy koronki. Spódnice i spodnie normalne, niedziurawe, nieobcisłe: żadne, obleśne leginsy czy temu podobne, chyba że służą jako rajstopy pod spódnicą lub tuniką, mężczyźni – żadne rurki,  ubiór niewyzywający - odzież nie służy jako pokusa, lecz jako ochrona dla ciała. Skromność zdobi kobietę (2P 3,3-4), a nie odkryte na pożądanie części ciała, wtedy „jej dusza jest pusta". Kapcie do podróży, wygodne buty, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic.

2. WYŻYWIENIE - prowiant na drogę, podczas drogi w przydrożnych zajazdach na postoju, 2 x posiłek dziennie w Medziugorju, 1 x śniadanie w Lalikach, termosy, własne lekarstwa.

3. WALUTA - Euro (50 - 100) na drobne zakupy, ofiarę na Mszach Świętych, na płatne WC na postojach. 

4. PAKOWANIE - mały bagaż podręczny do środka autobusu, bagaż podstawowy do bagażników.

5. TŁUMACZENIE – istnieje możliwość, że nabożeństwo wieczorne będzie tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka lub komórki ze słuchawkami do odbioru fal FM 92,7.

6. INNE - Pismo Święte, śpiewniki, plecaczek lub torba na ramię, latarka, ksero dokumentu spakowane w bagażu głównym.

7. TELEFONY KOMÓRKOWE – połączenia i sms-y z BiH są b.drogie, w domach jest wi-fi, proszę sobie wgrać aplikacje do komunikacji przez wi-fi: whatsapp, signal, etc.

8. RZECZY OBOWIĄZKOWE - zdrowotna karta EKUZ - wyrobienie jej w NFZ leży we własnym zakresie, nie odsyłać wniosków do Redakcji czy do BP „Galeon” tylko do odpowiedniej placówki NFZ.        

9. DOKUMENT PODRÓŻY niezniszczony, nieuszkodzony – do BiH wystarczy ważny dowód osobisty.

10. PODRÓŻ - Osoby mające problemy lokomocyjne, na rozpoczęcie pielgrzymki, proszone są o zażycie odpowiednich środków i zaklejenie pępka plastrem opatrunkowym.   

 

V. POBYT W MEDZIUGORJU. Pielgrzymi mogą uczestniczyć w stałych punktach życia parafii:
1. Codziennym, międzynarodowym nabożeństwie rozpoczynającym się o godz. 17.00. Nabożeństwo wieczorne obejmuje: trzy części Różańca Świętego, Mszę Świętą, poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, oraz programie indywidualnym grupy:
2. Wspólnym modlitewnym wejście na: – Podbrdo – Górę Objawień, tu Matka Boża rozdaje dary, tylko trzeba je wziąć, wszyscy schodzą z niej obdarowani łaskami, – Kriżevac – Góra Krzyża – Gospa prowadzi do Jezusa pod Krzyż, po łaski do dźwigania krzyża codziennego mocą Bożą.
3. Spotkaniach ze wspólnotami (np. Cenacolo, Wspólnota Królowej Pokoju, itp.), oo. Franciszkanami i Widzącymi w miarę ich obecności w parafii. Najważniejszym spotkaniu z Maryją i Jezusem w czasie przez siebie wybranym, aby nam go nie zabrakło - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej codziennie od 14.00 – 17.00, wieczorna we wtorki po Mszy Świętej i w soboty 21.00-22.00. Z 25/26 każdego miesiąca całonocna, z racji dziękczynienia za dane orędzie.

4. Wyjeździe do Tihaljiny, Szirokiego Brijegu i Humca – sanktuarium św. Antoniego, do o. Petara Ljubicicia.

 

Kontakt i informacje: Redakcja Echa – 501710620, 12/642-26-20 

                               

PAMIĘTAJ, ŻE JESTEŚMY NA PIELGRZYMCE, KTÓRA WYMAGA POŚWIĘCENIA, OFIARY            

I WYRZECZEŃ, ABY PANU JEZUSOWI W TOBIE I BLIŹNIM Z TOBĄ BYŁO DOBRZE,                        

A NIE NA WYCIECZCE TURYSTYCZNEJ

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)