Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Prośba o modlitwę za abp Henryka Hosera

Prośba o modlitwę za abp Henryka Hosera


„Abp Hoser SAC jest ciągle w szpitalu. (…) Jest słaby. Prosi o modlitwę” — przekazał na Facebooku tę zasmucającą wiadomość ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

Niestety abp Hoser nadal przebywa w szpitalu, a o jego stanie zdrowia informuje ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.
Na początku maja, na skutek powikłań pocovidowych, arcybiskup Henryk Hoser ponownie znalazł się w szpitalu - podano wówwczas na profilu facebookowym biskupa seniora diecezji warszawsko-praskiej. Po raz pierwszy trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem 3 kwietnia.
Tym razem na gastrologii, bo po kuracji antybiotykami i sterydami z ciężkiego przebiegu COVID-19 (mimo zaszczepienia jedną dawką) wdała się tzw. bakteria szpitalna — przekazał duchowny.
„Jest słaby. Prosi o modlitwę”

Ks. Zieliński napisał na Facebooku, że rozmawiał z abp. Hoserem. Wspomniano o Medjugorie.
Jest słaby. Prosi o modlitwę. Chciałby wrócić do Medjugoria przed 40. rocznicą rozpoczęcia domniemanych objawień. Po ludzku to coraz mniej możliwe. Ale dla Boga nie ma przecież rzeczy niemożliwych. Arcybiskup wiele zrobił dla tego miejsca modlitwy. Jest tam niezwykle szanowany. Nauczył się nawet dla tamtejszych mieszkańców języka chorwackiego. Przed dwoma laty uczestniczyłem w prowadzonej przez niego w Medjugorie procesji Bożego Ciała. Widziałem kim jest dla franciszkanów opiekujących się tym miejscem i dla tysięcy przybywających tam pielgrzymów. Jest także potrzebny nam i całemu Kościołowi w Polsce - jako moralny punkt odniesienia — czytamy.
Pamiętajmy o nim w tych dniach w modlitwie! - — podkreślił ks. Henryk Zieliński

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)