Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Rekolekcje Adwentowe w Medziugorje

Rekolekcje Adwentowe w Medziugorje

A Ty co z tym zrobisz?

To pytanie zadane na końcu filmu, jest inspiracją do Rekolekcji Adwentowych - W Sercu Maryi – wręcz ekstremalnych, prowadzonych w Domu Rekolekcyjnym u widzącej Marii Pavlović-Lunetti w Medziugorju przez ks. Michała Sabadę sdb, odpowiedzialnego za „szpital duchowy” Królowej Pokoju w Lubrzy. Rozpoczynamy 1. Niedzielą Adwentu 27.11.2022 r. w rocznicę objawienia Cudownego Medalika, do 4.12.2022 r. Wyjazd z Krakowa – Łagiewnik. Zapisy i Informacje: tel. 501710620 i echo@ceti.pl

Nasza „ekstrema” dla chętnych będzie polegać na pokucie, pokucie, pokucie, do której Gospa wzywa przez tyle objawień w ciągu historii Kościoła. O godz. 4.30 dołączymy do grupy 365 - czyli lokalnej medziugorskiej, która od początku zarazy modli się modlitwą różańcową na Podbrdo, o 6.00 - Roraty, posiłki, konferencje, modlitwy, modlitwy o uzdrowienie, adoracja, udział w objawieniu, post o chlebie i wodzie, ale to na prawdę tylko chleb i woda w piątek i we środę.  Kochani skończyło się ZABAWIANIE trzeba myśleć o ZBAWIANIU, bo czasu nie zostało dużo. Prosimy o udostępnienie wiadomości na Waszych www, fb etc. Dziękujemy  i czekamy na odpowiedź na wezwanie Gospy i Boga Ojca.

Patrz woła Cię spośród innych, lepszych niż Ty!         

 

 

UZDROWIENIE W SERCU MARYI – prowadzący ks. Michał Sabada

Patrz woła Cię spośród innych, lepszych niż Ty! A ty co z tym zrobisz? 

 

DROGIE DZIECI !  41 LAT JUŻ JESTEM  Z  WAMI

VI REKOLEKCJE ADWENTOWE w MAGNIFICAT – 27.11 – 04.12.2022 r.

 

„Chciałbym pozdrowić najpierw tych, którzy byli w Medziugorju, żeby byli głosicielami tej Radosnej Nowiny, nawrócenia i radości życia wraz z Bogiem i innymi ludźmi w pokoju. Chciałbym pozdrowić tych, którzy tu jeszcze

nie byli – zaprosić, żeby przyjechali i zobaczyli. Przyjdź i zobacz, to jest najlepsza metoda, żeby o czymś się później móc wyrażać z przekonaniem”  – abp Henryk Hoser.  Z homilii o. Branko Radoś na 35. rocznicę Objawień – „Przebacz nam Maryjo, że te przyziemne pensjonaty stały się dla nas ważniejsze od mieszkań, które przygotowuje dla nas Twój Syn. Przebacz, że ta Góra Objawień stała się dla nas zbyt zwyczajną, a góra Kriżevac zbyt stromą i zapomnieliśmy

jaki jest z niej widok. Przebacz, że dla nas ważniejszym stało się być nowoczesnym niż Bożym. Przebacz nam Maryjo,

że moda jest przed pobożnością, marnotrawstwo przed skromnością, fałszywa wielkość przed pokorą”.

 

I. PLANOWANY PROGRAM PIELGRZYMKI - REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

1. 27.11.22 – (niedziela, objawienie Cudownego Medalika) – rozpoczęcie rekolekcji Mszą Świętą o godz. 7.30

w kaplicy św. S. Faustyny (włoskiej) w krypcie dolnej Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Po Mszy Świętej dla chętnych śniadanie (ok. 25 zł) w Nowym Domu Sióstr przy parkingu dla autobusów (tzw. Zielony Dach) i pakowanie bagaży. Osoby spoza Krakowa mogą skorzystać z noclegu za dodatkową opłatą ok. 60-70 zł, np.

w domu pielgrzyma Sióstr tel. 12/351-88-00 lub w pensjonacie Promień (p. Majda) tel. 12/266-98-00, 601472950,

ul. T. Motarskiego 8, 30-001 Kraków, przy parkingu dla autokarów. Możliwość pozostawienia samochodu na parkingu przy bazylice za ofiarę na Caritas. Przejazd przez Słowację, Węgry, do Chorwacji. Nocleg tranzytowy bez kolacji

w hotelu w Ludbregu, sanktuarium Krwi Chrystusa.
2. 28.11.22 - (poniedziałek) - Msza Święta w Ludbregu, śniadanie, wyjazd do Medziugorja, możliwe spotkanie             z o. Jozo Zovko w Zagrzebiu.

3. Od 28.11.22 do 03.12.22 (sobota) pobyt w Medziugorju, zakwaterowanie u Gospodarzy w wiosce lub w Centrum Rekolekcyjnym „Magnificat” u widzącej Marii Pavlović-Lunetti. Pokoje 2-3-4 osobowe i apartamenty 5-osobowe, noclegi z pościelą, wyżywienie 2 x posiłek dziennie.

4. 28.11.22 - (poniedziałek) – rozpoczęcie rekolekcji, zakończenie 02.12.22 (piątek) wieczorem.

5. 03.12.22 - (sobota) – wyjazd z Medziugorja po południu. Powrót non stop bez noclegu. Wywozimy pokój dla Polski

i umocnienie przywożone przez powracających do domu pielgrzymów. 

6. 04.12.22 – (niedziela) - przyjazd do Krakowa w godzinach uzależnionych od wyjazdu z Medziugorja, po ok. 21 godzinach jazdy.

 

II. CENA REKOLEKCJI obejmuje:

1. Ubezpieczenie pielgrzymów w firmie Signal Iduna pakietem na kwotę: koszty leczenia – 30.000 euro, nieszczęśliwe wypadki – 15.000 zł, bagaż – 1.000 zł. (Uwaga! Ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych i nowotworowych. Istnieje możliwość „do ubezpieczenia” za dopłatą w wysokości 99 zł/os. przy podpisaniu umowy i wpłacie zaliczki.

Nie zgłoszenie informacji do ubezpieczenia o chorobie przewlekłej będzie skutkowało brakiem wypłaty za leczenie. Ubezpieczenie nie obejmuje chorób psychicznych).

2. Pobyt w Centrum Rekolekcyjnym: 550 zł + 20 zł TFGiP i 295€. Pobyt u Gospodarzy: 530 zł + 20 zł TFGiP i 215€. Ze względu, że w Domu Rekolekcyjnym „Magnificat” jest miejsce tylko na jeden autokar, dla chętnych uczestników rekolekcji zakwaterowanie jest w wiosce w pobliżu kościoła u gospodarzy, dlatego cena wyjazdu jest inna dla każdego autokaru. U Gospodarzy jest niższa. Noclegi z pościelą i ręcznikami. Pokoje 2-3-4 osobowe. Osobom,

które chrapią polecamy spray do gardła DATONG, osobom, które mają problemy ze spaniem - stopery. Zachowujemy się cicho, nie szeleścimy reklamówkami, itp.

3. Wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji. W dni postne - środa i piątek - na obiadokolacje wyżywienie postne - typowa zupa jednogarnkowa tzw. ciorba, dla ascetów: chleb i woda.

4. Tłumaczenia spotkań w Medziugorju.

5. Opiekę duszpasterską i rekolekcje prowadzone przez ks. Michała Sabadę.

6. Materiały informacyjne.

7. Przejazd klimatyzowanym autokarem klasy LUX: video/DVD, barek, WC, uchylne fotele.
8. Opłaty autostradowe, drogowe, winiety i parkingi na całej trasie.

9. TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) i TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy) – 20 zł.

Cena nie obejmuje osobistych wydatków nie objętych programem i na drobne zakupy, dewocjonalia,

na ofiarę (nie dajemy złotówek) na Mszach Świętych, na WC na postojach (niekiedy są płatne) – sugerowana kwota

 to 50 €.

Koszt pielgrzymki skalkulowany jest na dzień 20 października przy obowiązującej w tym dniu cenie paliwa.

W przypadku wzrostu ceny paliwa do dnia wyjazdu, koszt może być zwiększony i różnica dopłacona na miejscu zbiórki. Warunki rezygnacji są zawarte w umowie w „Warunkach Uczestnictwa” w imprezach BP „Galeon”:

http://www.galeon.krakow.pl/wp-content/uploads/2018/03/Warunki-UczestnictwaAKTUALNE_2022r.pdf

Kwota wpłaty złotówkowej nie podlega zwrotowi. Należy znaleźć osobę za siebie. Tylko w przypadku odwołania pielgrzymki przez organizatora z przyczyn obiektywnych wynikających z obecnych uwarunkowań, kwota złotówkowa w całości zostanie zwrócona. 

 

III. WPIS NA LISTĘ NASTĘPUJE:
1) po wpłacie złotówkowej zaliczki na konto: BP „Galeon” Barbara Podpirka, 31- 959 Kraków, oś. Górali 5, 92 1240 4588 1111 0000 5493 0058 wpisując odpowiednio tytuł wpłaty: Medziugorje Rekolekcje – Autokar 1 lub Autokar 2.

2) po przesłaniu wypełnionego dokładnie kwestionariusza osobowego na e-maile: obowiązkowo - echo@ceti.pl         i  galeon@galeon.krakow.pl  Z „Warunkami Uczestnictwa” należy zapoznać się na:

http://www.galeon.krakow.pl/wp-content/uploads/2018/03/Warunki-UczestnictwaAKTUALNE_2022r.pdf

Kwoty: Euro i 20 zł na TFGiP są płatne na miejscu zbiórki.

 

IV.  INFORMACJE  PRAKTYCZNE

1. UBIÓR - należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne, przejściowe. Strój odpowiedni do przebywania

w miejscach świętych, kobiety sukienki lub spódnice na niedzielę i święta, na objawienie, nieprzezroczyste ubrania, żadne firanki czy koronki. Spódnice i spodnie normalne, niedziurawe, nieobcisłe: żadne, obleśne leginsy czy temu podobne, chyba że służą jako rajstopy pod spódnicą lub tuniką, mężczyźni – żadne rurki, ubiór niewyzywający - odzież nie powinna służyć jako pokusa. Skromność zdobi kobietę (2P 3,3-4), a nie odkryte na pożądanie części ciała, wtedy „jej dusza jest pusta". Mogą być dresy i kapcie do podróży, wygodne buty, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic.

2. WYŻYWIENIE - prowiant na drogę, podczas drogi w przydrożnych zajazdach na postoju, 2 x posiłek dziennie

w Medziugorju, 1 x śniadanie w Ludbregu, termosy, własne lekarstwa.

3. WALUTA - Euro (ok.50) na drobne zakupy, ofiarę na Mszach Świętych, na WC na postojach (niekiedy są płatne).

4. PAKOWANIE - mały bagaż podręczny i rzeczy na nocleg w Ludbregu do środka autobusu, bagaż podstawowy

do bagażników.

5. TŁUMACZENIE – istnieje możliwość, że nabożeństwo wieczorne będzie tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka lub komórki ze słuchawkami do odbioru fal FM 92,7.

6. INNE - Pismo Święte, śpiewniki, plecaczek lub torba na ramię, latarka, ksero dokumentu spakowane w bagażu głównym.

7. TELEFONY KOMÓRKOWE – proszę sprawdzić u swojego operatora koszt połączeń i sms-ów z BiH.

8. RZECZY OBOWIĄZKOWE - zdrowotna karta EKUZ - wyrobienie jej w NFZ leży we własnym zakresie,

nie odsyłać wniosków do Redakcji czy do BP „Galeon” tylko do odpowiedniej placówki NFZ.        

9. DOKUMENT PODRÓŻY niezniszczony, nieuszkodzony – do BiH wystarczy ważny dowód osobisty.

10. PODRÓŻ - Osoby mające problemy lokomocyjne, po Mszy Świętej na rozpoczęcie pielgrzymki, proszone są

o zażycie odpowiednich środków i zaklejenie pępka plastrem opatrunkowym.   

 

V. POBYT W MEDZIUGORJU – REKOLEKCJE:

1. Grupa przebywa na terenie Centrum Rekolekcyjnym „Magnificat”, uczestnicząc w przygotowanym programie rekolekcji: spotkaniach, konferencjach, objawieniach, wyjazdach i adoracjach przygotowanych przez organizatorów oraz w nabożeństwie w kościele parafialnym wg programu rekolekcji.

2. Wspólne, modlitewne wejście na: -  Podbrdo – Górę Objawień, gdzie Matka Boża rozdaje dary, tylko trzeba je wziąć, wszyscy schodzą z niej obdarowani łaskami: i na Kriżevac – Góra Krzyża – Gospa prowadzi do Jezusa pod Krzyż,

po łaski do dźwigania krzyża codziennego mocą Bożą.

3. Sobota po Mszy Świętej czas wolny do obiadu i do wyjazdu.

 

Kontakt i informacje: Redakcja Echa – 501710620; echo@ceti.pl

 

PAMIĘTAJ, ŻE JESTEŚMY NA PIELGRZYMCE, KTÓRA WYMAGA POŚWIĘCENIA, OFIARY            

I WYRZECZEŃ, ABY PANU JEZUSOWI W TOBIE I BLIŹNIM Z TOBĄ BYŁO DOBRZE,                       

A NIE NA WYCIECZCE TURYSTYCZNEJ


     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)