Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » Rekolekcje W Szkole Maryi w Ognisku Bożego Pokoju

Rekolekcje W Szkole Maryi w Ognisku Bożego Pokoju

W ognisku najważniejszy jest ogień. Jezus mówi: „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię, i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął!” (Łk 12,49). Ten ogień najpełniej zapłonął na krzyżu, a teraz płonie w Kościele, w sakramentach i Słowie Bożym. Pragniemy się gromadzić przy Sercu Jezusa, stąd w Ognisku jest kaplica, a w niej nieustanna (dzień i noc) adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Kaplica jest pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Pokoju. Królowa Pokoju prowadzi nas do Jezusa Zmartwychwstałego, obdarowującego uczniów swoim pokojem i pokazującego drogę do tego pokoju: „Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: „Pokój wam”. A to powiedziawszy pokazał im ręce i bok” (J 20,19-20a).

            Jak zwrócić się całą rodziną ku Bogu? Pomaga nam Matka Boża. Oto Matczyne słowa pełne miłości wyjęte z Jej orędzi w Medziugorju: „Drogie Dzieci! Z macierzyńską miłością proszę was, podajcie mi swoje ręce, pozwólcie mi, abym was prowadziła. Ja, jako matka pragnę ocalić was od niepokoju, rozpaczy i wiecznego potępienia… Drogie dzieci, modlitwa czyni cuda. Wtedy gdy jesteście zmęczeni, chorzy, nie widzicie sensu życia, weźcie różaniec i módlcie się…  Pojednajcie się i oczyśćcie swoją duszę… Proszę was, wytrwajcie w modlitwie, aby Duch Święty zstąpił na wasze rodziny, które żyją w ciemności. Matka modli się razem z wami i wstawia się za wami przed Swoim Synem… Tylko przez modlitwę, drogie dzieci, wasze serce stanie się przemienione, stanie się lepsze i bardziej czułe na Słowo Boże… Kochane dzieci, niech Msza Święta nie będzie dla was zwyczajem lecz życiem. Żyjąc codzienną Mszą Świętą odczujecie pragnienie świętości i będziecie w niej wzrastać… Dzieci wzywam was do rozmiłowania się w Przenajświętszym Sakramencie Ołtarza. Adorujcie Go drogie dzieci…

            Aby nasze serca nie były twarde i nieurodzajne – trzeba zakochać się w Eucharystii. Siostra Elwira - założycielka Wieczerników dla narkomanów - w płomiennym przemówieniu do kobiet powiedziała: „Podczas adoracji następuje przemiana własnej duszy i od tego zaczynają się zmiany w rodzinie. Zmieniają się relacje między członkami rodziny, rodzi się jedność, zaczyna się dialog. Dzieci znajdują czas i miejsce na rozmowy z rodzicami. Jest jeden warunek: rodzice też powinni zakochać się w Eucharystii i nauczyć się trwać przed Jezusem w ciszy. I chociaż na początek niech to trwa tylko 15 minut a wszystko się zmieni”. A następnie dodała: „Uzdrowienie rozpoczyna się od odnowienia myśli – sposobu myślenia, następnie dochodzi do uzdrowienia duszy, uczuć i serca”.

            Kto nam może pomóc? Kto ma lekarstwo na nasze dolegliwości? Kto może zabrać niepokój? Jak się modlić w rodzinie? Jak adorować Jezusa? Jak wspólnie żyć i pracować? Tego uczymy się praktycznie podczas rekolekcji W Szkole Maryi. Zapraszamy całe rodziny, ale też wszystkich, którzy pragną się wzmocnić. Zapraszamy młodzież, także narzeczonych – aby położyli fundament pod przyszłą rodzinę.

            Maryja w swojej szkole prowadzi nas do Jezusa. To On daje życie naszej duszy. On nas uzdrawia i przemienia. On daje miłość, radość i pokój serca. Tylko Jezus może pomóc, gdy ktoś w rodzinie jest uzależniony. Pewien chłopak opowiadając o wyjściu z narkotyków zacytował słowa siostry Elwiry: „Każdy uzależniony jest jak wspaniała perła, która wpadła w błoto, wystarczy ją tylko podnieść i oczyścić, aby ponowie zajaśniała blaskiem”. I dodał: „Zrozumiałem, że nie wszystko stracone i że ja jestem coś wart, więc zdecydowałem się wstąpić do wspólnoty i spróbować zmienić swoje życie (…). Powróciło zaufanie do siebie samego, wiara w Boga i w modlitwę. We wspólnocie spędziłem cztery i pół roku, ucząc się żyć wartościami, o których zapomniałem, albo których nie znałem w ogóle” (o. Slavko Barbarić, Perły o zranionym sercu). W Ognisku Bożego Pokoju też jest możliwość życia we wspólnocie - tak w Łodzi jak i w Suchcicach.

            W tym roku w Ognisku Bożego Pokoju k/Suchcic (pow. Ostrołęka, diecezja łomżyńska) odbędą się następujące rekolekcje:

* - 1 - 9 lipiec - dla wszystkich, także dla rodzin z dziećmi

* - 15 - 23 lipiec - dla młodzieży, oraz dla ojców i ich synów (druga grupa)

* - 12 - 20 sierpień - dla matek samotnie wychowujących dzieci (razem z dziećmi)

Rozpoczęcie rekolekcji w sobotę o godz. 12.00. Codzienny program będzie podany na miejscu. Zapisy i szczegółowe informacje: tel. 515190604 (Zosia), 510696934 (Alicja)                                                           

Informacje o Ognisku Bożego Pokoju i rekolekcjach na stronie Ogniska www.ogniskobozegopokoju.pl E-mail:ogniskobozegopokoju@gmail.com                                                    

Serdecznie zapraszam

o. Eugeniusz Śpiołek Sch.P.

     

Oferta miesiąca:

  • W miesiącu maju polecamy wyjątkowe dzieło św. Ludwika Marii Grignon de Montfort. „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP” to lektura, która wywarła ogromny wpływ na pobożność Maryjną św. Jana Pawła II, który swe biskupie zawołanie Totus Tuus zaczerpnął wprost ze słów św. Ludwika. Do każdej zakupionej książki dodajemy obrazek pocztówkowy Matki Bożej z Jej zaleceniami (5 kamieni).

    przejdź do sklepu >>>


  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)