Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Archiwum » Wielkie Zawierzenie Niepokalanej

Wielkie Zawierzenie Niepokalanej

Niepokalanów jest to miejsce obrane przez Niepokalaną i przeznaczone wyłącznie na szerzenie Jej czci. Wszystko, cokolwiek jest i będzie w Niepokalanowie, to Jej własność. (św. Maksymilian, Grodno, listopad 1927 r.)

W roku bieżącym obchodzimy stulecie Rycerstwa Niepokalanej i objawień Matki Bożej w Fatimie. Oba te wydarzenia są duchowo złączone. Ostatnie objawienie miało miejsce 13 października, a trzy dni później powstało w Rzymie M.I. To, o co prosiła Maryja realizował św. Maksymilian i Rycerstwo przez niego założone. Podstawową sprawą, o którą upomina się Matka Boża jest poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Warunkiem koniecznym przynależności do M.I. jest oddanie się Niepokalanej jako rzecz i własność. Wszystkie dzieła, sprawy, problemy o. Maksymilian zawsze oddawał Maryi i zachęcał innych do takiej postawy. Bardzo dbał, aby we wszystkim Ona była obecna i sama wszystkim kierowała.

Od kilku miesięcy w każdą pierwszą sobotę miesiąca w Niepokalanowie prowadzimy spotkania „Oddaj się Maryi”. Z miesiąca na miesiąc przybywa coraz więcej osób pragnących zawierzyć się Matce Bożej. Wiele osób doznaje różnych łask: uzdrowienie z choroby nowotworowej, bezpłodności, pojednanie w rodzinie, rozwiązanie problemów finansowych, znalezienie pracy itd. Istotą zawierzenia jest oddanie Maryi tego co uważamy za naszą własność. Maryja nie może pomóc tylko w sprawach, których Jej nie oddamy.

Oddanie siebie i wszelkich spraw Maryi jest realizacją testamentu z Krzyża. Pan Jezus powiedział do Matki: „Niewiasto oto syn, Twój”, a do Jana „Oto Matka Twoja”. Ewangelia ta kończy się słowami „i wziął Ją do siebie”, czyli wypełnił polecenie. Pragnieniem Jezusa jest, aby każdy człowiek przyjął Maryję za Matkę i pozwolił Jej kierować własnym życiem. Maryja jest najkrótszą i najpewniejszą drogą do Boga.

W sierpniu planujemy Wielkie Zawierzenie Niepokalanej. W ramach nowenny przed Wniebowzięciem NMP, od 6 do 14 sierpnia będziemy Maryi polecać kolejne sfery życia. 15 sierpnia na wszystkich Mszach Świętych będziemy zawierzać siebie i wszelkie sprawy Niepokalanemu Sercu Maryi. Od 16 do 22 sierpnia będziemy dziękować dobremu Bogu za wszelkie łaski udzielone za wstawiennictwem Niepokalanej. Cały ten czas będzie nam towarzyszyć figura Matki Bożej Fatimskiej podarowana Narodowi Polskiemu w 1967 r. przez Pawła VI. Figura ta miała peregrynować po Polsce, ale z racji ograniczeń związanych z komunizmem została przekazana franciszkanom z Niepokalanowa i znajduje się obecnie w kaplicy klasztornej.

Nowennę rozpoczniemy przy starej kaplicy 6 sierpnia - w 90 rocznicę poświęcenia figurki Niepokalanej i oddania Maryi terenu pod klasztor. Zakończenie - 22 sierpnia - we wspomnienie NMP Królowej. Pius XII w 1954 r. ustanawiając to święto zalecał, aby w tym dniu w każdej świątyni ponowić akt poświęcenia ludzkości Niepokalanemu Sercu Maryi. Będziemy spotykać się codziennie wieczorem w Bazylice o 18.00 na Eucharystii z zawierzeniem kolejnych dziedzin życia. O 17.00 odbędzie się Różaniec, a po Mszy Świętej świadectwa zaproszonych gości, koncerty i celebracje. Każdy pielgrzym może oddać Maryi siebie, różne osoby, instytucje i sprawy bliskie sercu. Szczegółowy program Wielkiego Zawierzenia można znaleźć na: www.niepokalanow.pl/wielkiezawierzenie lub   www.krolowa-pokoju.com.pl

Prosimy wszystkich czcicieli Matki Bożej o duchowe wsparcie całej akcji. Można w tej intencji ofiarować Komunię św., post, dobry uczynek lub modlitwę, szczególnie różańcową. Do Rycerza jak i do Echa dołączona jest specjalnie przygotowana tajemnica różańcowa, z rozważaniem i modlitwą zawierzenia. Prosimy chociaż o jeden dziesiątek dziennie do końca tego roku. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych uroczystościach.

o. Mirosław Kopczewski ofm

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)