Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Archiwum » Granice Polski 7 października 2017

Granice Polski 7 października 2017

Wielkiej Pokuty ciąg dalszy

7 października - święto MB Różańcowej zostało ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi, odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką). 7.10.1571 r. sułtan turecki Selim II pragnął podbić całą Europę i zaprowadzić w niej wiarę muzułmańską. Ówczesny papież - św. Pius V, dominikanin, gorący czciciel Matki Bożej - usłyszawszy o zbliżającej się wojnie, ze łzami w oczach zaczął zanosić żarliwe modlitwy do Maryi, powierzając Jej swą troskę podczas odmawiania różańca. Nagle doznał wizji: zdawało mu się, że znalazł się na miejscu bitwy pod Lepanto. Zobaczył ogromne floty, przygotowujące się do starcia. Nad nimi ujrzał Maryję, która patrzyła na niego spokojnym wzrokiem. Nieoczekiwana zmiana wiatru uniemożliwiła manewry muzułmanom, a sprzyjała flocie chrześcijańskiej. Udało się powstrzymać inwazję Turków na Europę.

Zwycięstwo było ogromne. Pius V, świadom, komu zawdzięcza cudowne ocalenie Europy, uczynił ten dzień świętem MB Różańcowej.

W tym roku 7 października jest okazja by powtórzył się ten cud i ja, i Ty możemy wziąć udział w tej „walce" na granicy Polski i zapisz sobie w kalendarzu: 7 październik.

Polska ma granice o długości 3 500km, na każdy kilometr potrzeba z tysiąc ludu, zatem daje to matematycznie 3,5 mln „żołnierzy", a więc nie może ciebie zabraknąć. To będzie niesamowite!!! W kościołach granicznych będą najpierw odprawiane Msze Święte (biskupi się zgadzają) potem rozesłanie na granice. Co kilka metrów będzie wbita flaga Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Rybacy wypłyną w morze z różańcami i będą się modlić na linii wodnej Morza Bałtyckiego, ludzie będą stali na plażach. Już się pozgłaszali ludzie, którzy wejdą na szczyty naszych gór, na Rysy itd... może być niesamowicie i będzie, Dzieje się wiele dobra w tym szczególnym roku i w tych szczególnych czasach, ale też i potężna walka. Aby lepiej zrozumieć co się dzieje w Kościele, w świecie, ale też w naszym życiu - polecam konferencję ks. Dominika Chmielewskiego, gdzie znajdziemy wiele odpowiedzi na pytania, które nosimy: o rozeznawaniu, o powołaniu, o cierpieniu, o prawdziwym oddaniu się Matce Bożej itd.

https://www.youtube.com/watch?v=rdR6SvZm6Go&t=2809s

Życzę Maryjnego lipca zanurzonego w Najświętszej Krwi Pana Jezusa

Ewa Pawlak

Wielkiej Pokuty ciąg dalszy

Różaniec do Granic

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii. Dlatego pragniemy zaprosić Was na wydarzenie, które nosi nazwę „Różaniec do Granic”. Wielka modlitwa zaplanowana jest na sobotę 07.10.2017, na zakończenie obchodów 100 rocznicy Objawień Fatimskich, w przededniu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia udamy się na granice naszej Ojczyzny i będziemy modlić się na różańcu. Dosłownie otoczymy nasz kraj modlitwą. Pierwsze dwie części odmówimy za Polskę, kolejne dwie za cały świat.
Wierzymy, że jeśli Różaniec zostanie odmówiony przez kilka milionów Polaków na granicach naszego kraju, to może stać się iskrą, która wpłynie na losy nie tylko Polski, ale również Europy, a nawet i całego świata.  Już teraz z różańcem w ręku chcemy w pieszej pielgrzymce przejść szlakiem, na którym 7-go października stanie żywy łańcuch kilku milionów osób połączonych jedną modlitwą. Nasza piesza pielgrzymka dookoła Polski jest przygotowaniem do tego wydarzenia, liczymy, że każdego dnia pokonywać będziemy odcinek 25 km.
Każdy etap liczący ok. 175 km pokona inna, 3-osobowa grupa pielgrzymów, prowadzona przez jednego z doświadczonych Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia - członka pielgrzymującej wspólnoty, która „modli się nogami" pielgrzymując pieszo po świecie od 2011 r.
Wędrówkę rozpoczęto 13 maja, w Sanktuarium MB Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach nad Odrą
i planujemy zakończyć po 140 dniach, na początku października, zamykając pierścień wokół Polski w tym samym maryjnym sanktuarium na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Pielgrzymi będą nieść ze sobą ikonę MB Częstochowskiej, która okrąży wraz z nimi Polskę przypominając o fatimskim wezwaniu do modlitwy różańcowej, do pokuty i do nawrócenia. Wstańmy i idźmy z potężną modlitwą. Wyjdźmy z domów, aby świadczyć o naszej wierze Polsce i światu. Chodźmy z mocą głosić Ewangelię. Dla tych, co jeszcze nie słyszeli o tej inicjatywie: http://www.rozaniecdogranic.pl/

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)