Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » List Ivana do Ukraińców

List Ivana do Ukraińców

Ivan Dragiciević

Ponizej zamieszczamy list Ivana Dragicevicia do Ukraińców przekazany przez ukraińskie Radio Maryja. Jest to autentyczny list Ivana, a nie fake news rozpowszechniany od 1991 r. od wojny w Kuwejcie, za każdym razem jak się pojawia jakiś konfikt zbrojny, (w którym następuje zmiana kraju, w którym on się toczy), informujący jakoby Gospa mu powiedziała, że kapłani mają otwierać kościoły o 18.30 i modlić się 3 x Zdrowaś Maryjo. Ivan tym precederem rozpowszechniania nieprawdy jest zbulwersowany i wiele razy okazywał brak aprobaty dla takiego zachowania. Dlatego prosimy o uważne przeczytanie obecnego komunikatu i nie powielania w przyszłości tej fałszywej wiadomości.


Boston 17.03.2022

Drodzy Ukraińcy,
Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja! Z całego serca pragnę Was pozdrowić. W czerwcu 1981 roku w naszej wiosce Medjugorje objawiła się mnie i 5 innym osobom Najświętsza Maryja Dziewica.
Przybyła w czasie wielkiego cierpienia. Był to okres szczytu komunizmu, który powodował ucisk w narodach, pozbawianie godności ludzkiej i masakrowanie niewinnych, w tym zakonników i duchownych. Komunizm starał się narzucić doktrynalnie, że Bóg nie istnieje.
Przyszła do nas jako Królowa Pokoju, mówiąc, że Jej Syn Jezus posłał ją, aby nam pomogła. Główne  przesłanie Medzijugorja można podsumować słowami Matki Bożej: „Pokój, pokój i tylko pokój. Niech na świecie zapanuje pokój, niech pokój zapanuje w sercu każdego człowieka. Pokój musi zapanować między Bogiem, a człowiekiem i między wszystkimi ludźmi”.
Jak bardzo te słowa rozbrzmiewają dzisiaj w nas wszystkich! Królowa Pokoju przybyła, aby dać nam pocieszenie w naszym bólu, zachętę w naszej rozpaczy i mocne przekonanie, że Bóg naprawdę istnieje i jest z nami. Bóg słyszy nasze wołanie; On jest naszym pokojem.
Moi drodzy przyjaciele z Ukrainy, Matka Boża jest z wami, aby wam pomóc. I Ona, podobnie jak w Medziugorju, daje wam obfitą pociechę w waszych smutkach, zachętę i nadzieję w tych mrocznych czasach oraz mocne zapewnienie, że Bóg jest naprawdę z wami w tej próbie. Ponadto sama Matka Boża jest osobiście oddana każdemu z was. Rolą Dziewicy jest obrona potrzebujących Jej dzieci.
Moi drodzy przyjaciele, nie jesteście zapomniani. Na całym świecie są dziesiątki milionów ludzi, którzy podążają za przesłaniem i wezwaniem Królowej Pokoju, modląc się i poświęcając za was w tym czasie. Matka Boża wielokrotnie nas pociesza w swoich orędziach mówiąc: „Jestem z wami”. Moi drodzy przyjaciele z Ukrainy, Matka nasza jest z wami w szczególny sposób.
W imię Jezusa i Maryi kieruję do was wszystkich zachęty i pociechy. Osobiście zawierzam Matce Bożej Królowej Pokoju, wszystkich biskupów, przywódców i cały naród ukraiński, szczególnie w tym czasie, aby dała im siłę i nadzieję, której potrzebują. Niech Was Bóg błogosławi.


Z miłością,
Ivan Dragicević

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)