Echo Maryi Królowej Pokoju
Strona Główna » Menu » Menu Górne » Strona Główna » V REKOLEKCJE U MARII PAVLOVIĆ-LUNETTI

V REKOLEKCJE U MARII PAVLOVIĆ-LUNETTI

UZDROWIENIE W SERCU MARYI – prowadzący ks. Michała Sabada

DROGIE DZIECI ! 41 LAT JUŻ JESTEM Z WAMI

Pielgrzymka do Medziugorja – V REKOLEKCJE w MAGNIFICAT – 30.04 – 07.05.2022 r.

„Chciałbym pozdrowić najpierw tych, którzy byli w Medziugorju, żeby byli głosicielami tej Radosnej Nowiny, nawrócenia i radości życia wraz z Bogiem i innymi ludźmi w pokoju. Chciałbym pozdrowić tych, którzy tu jeszcze nie byli – zaprosić, żeby przyjechali i zobaczyli. Przyjdź i zobacz, to jest najlepsza metoda, żeby o czymś się później móc wyrażać z przekonaniem” – abp Henryk Hoser. Z homilii o. Branko Radoś na 35. rocznicę Objawień – „Przebacz nam Maryjo, że te przyziemne pensjonaty stały się dla nas ważniejsze od mieszkań, które przygotowuje dla nas Twój Syn. Przebacz, że ta Góra Objawień stała się dla nas zbyt zwyczajną, a góra Kriżevac zbyt stromą i zapomnieliśmy jaki jest z niej widok. Przebacz, że dla nas ważniejszym stało się być nowoczesnym niż Bożym. Przebacz nam Maryjo, że moda jest przed pobożnością, marnotrawstwo przed skromnością, fałszywa wielkość przed pokorą”.

I. PLANOWANY PROGRAM PIELGRZYMKI - REKOLEKCJI

 

  1. 1.  30.04.22 – (sobota) – rozpoczęcie rekolekcji Mszą Świętą ok. godz. 10.00 lub 11.00 w kaplicy św. S. Faustyny(włoskiej) w krypcie dolnej Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Noclegi za dodatkową opłatą (koszt noclegu) u p. Majdy, pensjonat „Promień” przy parkingu dla autobusów, ul. T. Motarskiego 8, 30-001 Kraków, 12/2669800 lub u Sióstr Miłości Naszej Pani Dobrej i Nieustającej Pomocy w Łagiewnikach, ul. Pasieczna 2 (równoległa do ul. św. S. Faustyny), tel: 12/266763. Możliwość pozostawienia samochodu na parkingu przy bazylice za ofiarę na Caritas.

2. Przejazd non stop to znaczy bez noclegu, ale z przepisanymi postojami, autostradą praktycznie do samego Medziugorja, przez: Zwardoń granica PL, Słowację, Węgry, Chorwację, BiH do Medziugorja.

3.  Od 01.05.22 (niedziela) do 06.05.22 (piątek) pobyt w Medziugorju. Ze względu, że w Domu Rekolekcyjnym „Magnificat” jest miejsce tylko na jeden autokar i jest już zajęte, dla chętnych uczestników rekolekcji zakwaterowanie jest w wiosce w pobliżu kościoła u gospodarzy, dlatego cena wyjazdu jest inna dla każdego autokaru. Do dyspozycji pielgrzymów kuchnia z pełnym wyposażeniem, noclegi z pościelą, wyżywienie 2 x posiłek dziennie – śniadania i obiadokolacja.

4. 01.05.22 (niedziela) – rozpoczęcie rekolekcji, zakończenie 05.05.22 (czwartek) wieczorem.

 

5. 06.05.22 (piątek) – wyjazd z Medziugorja uzależniony od sytuacji na miejscu i możliwości spotkania z o. Jozo Zovko w Zagrzebiu. Powrót non stop bez noclegu. Wywozimy pokój dla Polski i umocnienie przywożone przez powracających do domu pielgrzymów.

6. 07.05.22 – (sobota) - przyjazd do Krakowa w godzinach uzależnionych od wyjazdu z Medziugorja, po ok. 21 godzinach jazdy.

 

II. CENA REKOLEKCJI - 590 zł i 195€ - obejmuje:

1. Ubezpieczenie pielgrzymów w firmie Signal Iduna pakietem na kwotę: koszty leczenia – 30.000 euro, nieszczęśliwe wypadki – 15.000 zł, bagaż – 1.000 zł. (Uwaga! Ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych i nowotworowych. Istnieje możliwość „do ubezpieczenia” za dopłatą w wysokości 99 zł/os. przy podpisaniu umowy i wpłacie zaliczki. Nie zgłoszenie informacji do ubezpieczenia o chorobie przewlekłej będzie skutkowało brakiem wypłaty za leczenie. Ubezpieczenie nie obejmuje chorób psychicznych).

1. Noclegi z pościelą i ręcznikami. Pokoje 2-3-4 osobowe i apartamenty 5-osobowe. Osobom, które chrapią polecamy spray do gardła DATONG, osobom, które mają problemy ze spaniem - stopery. Zachowujemy się cicho, nie szeleścimy reklamówkami, itp.

3. Wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji w Medziugorju. W dni postne - środa i piątek - na obiadokolacje wyżywienie postne - typowa zupa jednogarnkowa tzw. ciorba, dla ascetów: chleb i woda.

4. Tłumaczenia spotkań w Medziugorju.

5. Opiekę duszpasterską i rekolekcje prowadzone przez ks. Michała Sabadę.

6. Materiały informacyjne.

7. Przejazd klimatyzowanym autokarem klasy LUX: video/DVD, barek, WC, uchylne fotele.

8. Opłaty autostradowe, drogowe, winiety i parkingi na całej trasie.

9. TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) i TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy) – 20 zł.

Cena nie obejmuje osobistych wydatków nie objętych programem i na drobne zakupy, dewocjonalia, na ofiarę (nie dajemy złotówek) na Mszach Świętych, na WC na postojach (niekiedy są płatne) – sugerowana kwota to 50€, opłaty za wykonanie testu antygenowego jeżeli będzie nadal obowiązywać.

Koszt pielgrzymki skalkulowany jest na dzień 30 marca przy obowiązującej w tym dniu cenie paliwa. W przypadku wzrostu ceny paliwa do dnia wyjazdu, koszt może być zwiększony i różnica dopłacona na miejscu zbiórki. Warunki rezygnacji są zawarte w umowie w „Warunkach Uczestnictwa” w imprezach BP „Galeon”:

http://www.galeon.krakow.pl/wp-content/uploads/2018/03/WarUczestAKTUALNE_str2_email-4.pdf.

Warunki rezygnacji są zawarte w umowie w „Warunkach Uczestnictwa” w imprezach BP „Galeon”. Kwota wpłaty wynosi 570 zł i nie podlega zwrotowi. Należy znaleźć osobę za siebie. Tylko w przypadku odwołania pielgrzymki przez organizatora z przyczyn obiektywnych wynikających z obecnych uwarunkowań pandemicznych, kwota złotówkowa w całości zostanie zwrócona.

 

III. WPIS NA LISTĘ NASTĘPUJE:

1) po wpłacie zaliczki 570 zł na konto: 38 1600 1462 1833 2954 7000 0002, x. Michał - TOWARZYSTWO SALEZJANSKIE DOM ZAKONNY pw. ŚW. JANA CHRZCICIELA, ul. 3 Maja 3, 66-218 Lubrza wpisując tytuł wpłaty: Pielgrzymka 2 Autokar.

2)  po przesłaniu wypełnionego dokładnie kwestionariusza osobowego na e-maile: obowiązkowo - echo@ceti.pl i galeon@galeon.krakow.pl Z „Warunkami Uczestnictwa” należy zapoznać się na:

http://www.galeon.krakow.pl/wp-content/uploads/2018/03/WarUczestAKTUALNE_str2_email-4.pdf

 

Kwoty: Euro 195 i 20 zł na TFG są płatne na miejscu zbiórki.

IV. INFORMACJE PRAKTYCZNE

1. UBIÓR - należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne, przejściowe. Strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych, kobiety sukienki lub spódnice na niedzielę i święta, na objawienie, nieprzezroczyste ubrania, żadne firanki czy koronki. Spódnice i spodnie normalne, niedziurawe, nieobcisłe: żadne, obleśne leginsy czy temu podobne, chyba że służą jako rajstopy pod spódnicą lub tuniką, mężczyźni – żadne rurki, ubiór niewyzywający - odzież nie powinna służyć jako pokusa. Skromność zdobi kobietę (2P 3,3-4), a nie odkryte na pożądanie części ciała, wtedy„jej dusza jest pusta". Mogą być dresy i kapcie do podróży, wygodne buty, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic.

2. WYŻYWIENIE - prowiant na drogę, podczas drogi w przydrożnych zajazdach na postoju, 2 x posiłek dziennie

w Medziugorju, termosy, własne lekarstwa.

3. WALUTA - Euro (ok.50) na drobne zakupy, ofiarę na Mszach Świętych, na WC na postojach (niekiedy są płatne).

4. PAKOWANIE - mały bagaż podręczny do środka autobusu, bagaż podstawowy do bagażników.

5. TŁUMACZENIE – istnieje możliwość w przypadku większej ilości grup polskich, że nabożeństwo wieczorne będzie tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka lub komórki ze słuchawkami do odbioru fal FM 92,7.

6. INNE - Pismo Święte, śpiewniki, plecaczek lub torba na ramię, latarka, ksero dokumentu spakowane w bagażu głównym.

7. TELEFONY KOMÓRKOWE – proszę sprawdzić u swojego operatora koszt połączeń i sms-ów z BiH.

8. RZECZY OBOWIĄZKOWE - zdrowotna karta EKUZ - wyrobienie jej w NFZ leży we własnym zakresie, nie

odsyłać wniosków do Redakcji czy do BP „Galeon” tylko do odpowiedniej placówki NFZ.

9. DOKUMENT PODRÓŻY – do BiH wystarczy ważny dowód osobisty.

10. PODRÓŻ - Osoby mające problemy lokomocyjne, po Mszy Świętej na rozpoczęcie pielgrzymki, proszone są o

zażycie odpowiednich środków i zaklejenie pępka plastrem opatrunkowym.

 

11. Komunikat graniczny dotyczący wjazdu do BiH na podstawie:

-  a. Test antygenowy lub PCR nie starszy niż 48 godzin, jeśli osoba pochodzi z Europy

-  b. Zaświadczenia o szczepieniu, termin od otrzymania ostatniej dawki nie może przekroczyć od 14 do 180 dni.

-  c. Zaświadczenie że dana osoba przchorowala COVID 19 przez okres co najmniej 14 do 180 dni.

 

1. Grupa zakwaterowana w wiosce dojeżdża i przebywa na terenie Centrum Rekolekcyjnego „Magnificat”, uczestnicząc w przygotowanym programie rekolekcji: spotkaniach, konferencjach, objawieniach wyjazdach i adoracjach przygotowanych przez organizatorów,. Nocleg i wyżywienie jest u gospodarzy w wiosce.

2. Uczestniczymy w Międzynarodowym nabożeństwie w kościele parafialnym rozpoczynającym się o godz. 17.00 modlitwą różańcową. Nabożeństwo wieczorne obejmuje: trzy części Różańca Świętego, Mszę Świętą, poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała.

3. Wspólne, modlitewne wejście na: - Podbrdo – Górę Objawień, gdzie Matka Boża rozdaje dary, tylko trzeba je wziąć, wszyscy schodzą z niej obdarowani łaskami; i na Kriżevac – Góra Krzyża – Gospa prowadzi do Jezusa pod Krzyż, po łaski do dźwigania krzyża codziennego mocą Bożą.

4. Piątek do południa - czas wolny w przypadku, gdy nie będzie możliwości spotkania z o. Jozo Zovko.

 

Kontakt i informacje: Redakcja Echa – 501710620; echo@ceti.pl

PAMIĘTAJ, ŻE JESTEŚMY NA PIELGRZYMCE, KTÓRA WYMAGA POŚWIĘCENIA, OFIARY

WYRZECZEŃ, ABY PANU JEZUSOWI W TOBIE I BLIŹNIM Z TOBĄ BYŁO DOBRZE, A NIE NA WYCIECZCE TURYSTYCZNEJ

     
  • Bieżące wydanie w formacie PDF "Echa Medziugorja" zawiera tylko 1 stronę wydania papierowego. Osoby zainteresowane otrzymywaniem pełnej wersji „Echa” drogą elektroniczną, proszone są o podanie swoich danych ... (czytaj więcej)